14 02.20 08:13
Nowszy wpis Starszy wpis

Ariel z kontraktem, czyli w prasie o Jadze

W piątkowej prasie na pierwszy plan wysuwa się transfer Ariela Borysiuka. Środkowy pomocnik jest kolejnym zawodnikiem, który zasilił "Żółto-Czerwonych".

Kurier Poranny
Ariel Borysiuk zawodnikiem Jagiellonii. - Ariel Borysiuk pozytywnie przeszedł testy medyczne i od czwartku 13 lutego może się nazywać piłkarzem Jagiellonii Białystok. 28-latek podpisał umowę tylko na cztery miesiące. Białostoczanie chcą powiększyć rywalizację w składzie. Dość wysokie oczekiwania finansowe zawodnika spowodowały, że Jaga związała się z piłkarzem tylko do 30 czerwca. Później obie strony zadecydują o dalszej współpracy. Mający za sobą występy w Legii Warszawa i reprezentacji Polski pomocnik ostatni sezon spędził w Sheriffie Tiraspol.

Super Express
"Maki" i "Borys" na pomoc Jagiellonii. - Transferowa ofensywa Jagiellonii. Wczoraj nowym piłkarzem klubu z Podlasia został skrzydłowy Maciej Makuszewski, a dziś kontrakt podpisał defensywny pomocnik Ariel Borysiuk. Umowa obowiązuje do zakończenia sezonu, ale jest w niej zapis o możliwości przedłużenia na kolejne dwanaście miesięcy. Czy z duetem byłych reprezentantów Polski "Jaga" zapewni sobie przepustkę do grupy mistrzowskiej? Drugą część sezonu Jagiellonia rozpoczęła od falstartu, bo przegrała 0:3 w Krakowie z Wisłą. Teraz klub z Podlasia pozyskuje nowych piłkarzy. Ostatnio Ariel Borysiuk występował w Szeriffie Tyraspol, mistrzu Mołdawii. To jego drugi tytuł w karierze. Pierwszy zdobył w barwach Legii przed czterema laty. W kolekcji ma także cztery Puchary Polski po które sięgnął w barwach warszawskiej drużyny.

Gazeta Wyborcza
Jagiellonia się wzmacnia. - Ariel Borysiuk został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. 28-letni pomocnik, który występował ostatnio w barwach mołdawskiego Sheriffa Tyraspol, podpisał umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia o rok. Ariel Borysiuk w polskiej ekstraklasie rozegrał 200 spotkań (zdobył dziewięć goli). Reprezentował w niej barwy Legii Warszawa, Lechii Gdańsk oraz Wisły Płock. Defensywny pomocnik grał ponadto w Niemczech (1. FC Kaiserslautern), Rosji (Wołga Niżni Nowogród), Anglii (Queens Park Rangers), a ostatnio w Mołdawii. W Sheriffie Tiraspol spędził ostatnie pół roku. W barwach tego klubu rozegrał dziesięć spotkań (zdobył jedną bramkę) i świętował zdobycie mistrzostwa. Ariel Borysiuk ma na swym koncie też 12 występów w reprezentacji Polski (ostatni raz zagrał w niej w 2016 r.)