14 02.20 12:49
Nowszy wpis Starszy wpis

Makuszewski: Mamy wysoką jakość

Cieszę się, że ponownie tu jestem. Dużo zmieniło się na plus. Jagiellonia zalicza się do czołówki ekstraklasy. Patrząc na stadion, bazę treningową i wszystko, co dzieje się wokół nas, widać, że to jest duży klub - mówił Maciej Makuszewski na pierwszej konferencji prasowej po powrocie do Jagiellonii Białystok. 

Powracający po siedmiu latach do Jagi piłkarz przekonywał, że fizycznie jest przygotowany do walki o miejsce w wyjściowym składzie Żółto-Czerwonych - Zacząłem treningi z Lechem Poznań po urlopach. Na początku roku ćwiczyłem z pierwszą drużyną, ale nie pojawiłem się w kadrze na obóz w Turcji. Podczas gdy pierwszy zespół Lecha przebywał na zgrupowaniu, trenowałem z drugą drużyną u trenera Rafała Ulatowskiego. Nie było czasu wolnego, tylko normalnie ćwiczyłem, podobnie jak zawodnicy z pierwszej ekipy - poinformował.

Makuszewski jest przekonany, że Jaga to zespół o dużym potencjale. - Po dwóch treningach po powrocie do Białegostoku jestem bardzo zaskoczony wynikiem w Krakowie. Zespół Jagiellonii prezentuje się bardzo dobrze na zajęciach i wiem, że nasza jakość jest wysoka. Akcje są rozgrywane na wysokim tempie, a zawodnicy solidnie pracują. Jestem przekonany, że jeżeli poprawimy kilka rzeczy, które nie funkcjonowały w Krakowie, ten zespół będzie grał bardzo dobrze. Cieszę się, że spotkanie z Koroną zbliża się wielkimi krokami, bo to właściwy moment, by drużyna pokazała energię, która w niej drzemie. Widzę, że wszyscy czekają na swoją szansę i chcą się pokazać z dobrej strony. Wierzę, że po meczu wszyscy będziemy zadowoleni - komentował.

W niedzielę Jagiellończycy podejmą Koronę Kielce. Zawodnik urodzony w Grajewie jest zdania, że nikogo w ekstraklasie nie wolno lekceważyć. - Trochę już w tej lidze pograłem i wiem, że tutaj nie ma łatwych meczów. Każde spotkanie jest inne. W Krakowie Wisła będąca na dole tabeli, nie była słaba. Takie zespoły walczą o życie po to, aby wydostać się z grupy spadkowej. My natomiast walczymy o to, aby znaleźć się w pierwszej ósemce. Uważam, że mecz z Koroną nie będzie łatwy. Kielczanie na pewno będą starali się nas zaskoczyć jakimiś elementami. Oni wiedzą, że mamy silny zespół, że grają na wyjeździe. Powinniśmy jednak skupić się na swojej grze, wyeliminowaniu swoich błędów. Wierzę, że osiągniemy dobry rezultat - dodał "Maki".

Były reprezentant Polski nie krył radości z powrotu do Białegostoku. - Cieszę się, że ponownie tu jestem. Dużo zmieniło się na plus. Jagiellonia zalicza się do czołówki ekstraklasy. Patrząc na stadion, bazę treningową i wszystko, co dzieje się wokół nas, widać, że to jest duży klub - podsumował skrzydłowy Jagi.