17 02.20 12:50
Nowszy wpis Starszy wpis

200. występ Maćka Makuszewskiego w ekstraklasie!

W 67. minucie niedzielnego meczu z Koroną Kielce trener Iwajło Petew desygnował na plac gry Macieja Makuszewskiego. "Maki" ponownie wybiegł na murawę białostockiego stadionu w żółto-czerwonej koszulce po ponad siedmiu latach. Tym samym był to jego 200. mecz w ekstraklasie. Były reprezentant Polski wyśrubował wspaniały jubileusz, występując w barwach Jagi, Lecha Poznań i Lechii Gdańsk.  

Maciej Makuszewski jest wychowankiem Wissy Szczuczyn, a do Jagiellonii trafił przed sezonem 2010/2011 z innego podlaskiego klubu - trzecioligowych wówczas Wigier Suwałki. Urodzony w Grajewie piłkarz pierwsze kroki w najwyższej klasie rozgrywkowej naszego kraju stawiał pod wodzą trenera Michała Probierza. W swoim pierwszym okresie w barwach Jagi rozegrał dla naszego klubu 48 oficjalnych spotkań, z czego 42 w ekstraklasie, w których zdobył dziewięć bramek i pięciokrotnie asystował przy trafieniach kolegów. Już na początku swojej przygody z naszym klubem wywalczył z Jagiellonią dwa trofea - Puchar i Superpuchar Polski.

Następnie przeniósł się do występującego w rosyjskiej ekstraklasie Tereka Grozny. Po dwóch sezonach w klubie ze stolicy Czeczenii postanowił wrócić nad Wisłę. W 2014 roku trafił do Lechii Gdańsk, w której rozegrał 70 oficjalnych meczów ligowych. Strzelił w nich 12 goli. Następnie zanotował krótki epizod na wypożyczeniu w portugalskiej Vitorii Setubal, po czym przeniósł się z Gdańska do poznańskiego Lecha. W stolicy Wielkopolski spędził łącznie trzy i pół roku. Najpierw na wypożyczeniu, a później jako pełnoprawny piłkarz "Kolejorza". Z Lechem świętował w sezonie 2016/2017 zdobycie swojego drugiego w karierze Superpucharu Polski. W poznańskiej drużynie rozegrał 88 spotkań w polskiej ekstraklasie, w których strzelił siedem goli.

Dziś Maciek rozpoczyna nowe rozdanie w barwach Jagiellonii. Życzymy samych sukcesów i gratulujemy wspaniałego jubileuszu!