18 02.20 08:05
Nowszy wpis Starszy wpis

Pożegnanie z Ognjenem, czyli w prasie o Jadze

We wtorkowej prasie w kontekście Jagiellonii media informują o odejściu Ognjena Mudrinskiego, który do końca sezonu zagra w chorwackiej NK Gorica.

Gazeta Wyborcza
Mudrinski odchodzi na wypożyczenie. - Ognjen Mudrinski w obecnym sezonie nie zagra już w Jagiellonii Białystok. Serb został wypożyczony do chorwackiego HNK Gorica. Ognjen Mudrinski piłkarzem Jagiellonii został latem poprzedniego roku. Serb podpisał wówczas czteroletni kontrakt. Białostoczanie za pozyskanie napastnika FK Czukariczki musieli wyłożyć około 600 tys. euro, nigdy wcześniej nie zapłacili tyle za piłkarza. Ze sprowadzeniem 28-letniego zawodnika związane były duże nadzieje. Ognjen Mudrinski przychodził bowiem do Białegostoku jako jeden z lepszych strzelców w historii serbskiej ligi. W ostatnim sezonie w barwach FK Czukariczki w 34 występach strzelił 18 bramek i miał pięć asyst.

Kurier Poranny
Mudrinski zagra w Chorwacji. - W Jagiellonii w tym sezonie nie zobaczymy już Ognjena Mudrinskiego. Serbski snajper przechodzi na zasadzie wypożyczenia do chorwackiego HNK Gorica. (...) Wydawało się, że po zmianie trenera na Iwajło Petewa, Mudrinski otrzyma więcej szans na grę. Niestety, jeszcze przed startem wiosennej części rozgrywek Serb został przesunięty do rezerw, razem ze swoim rodakiem Mile Savkovicem. Ten ostatni już zresztą rozwiązał kontrakt z Jagiellonią. Nie trzeba było długo czekać, by Białystok opuścił także Mudrinski. Na razie został tylko wypożyczony do końca sezonu do HNK Gorica.

Super Express
Mudrinski żegna się z Jagą. - Wiązano z nim duże nadzieje. Miał rozwiązać problem Jagiellonii ze strzelaniem goli. Tymczasem Ognjen Mudrinski nie podbił Ekstraklasy. Serbski napastnik zawiódł jesienią, a podczas zimowych przygotowań nie przekonał do siebie nowego trenera Iwajło Petewa. Teraz został wypożyczony na pół roku do HNK Gorica. Czy w lidze chorwackiej odzyska skuteczność? (...) Teraz z Białymstokiem pożegnał się jego rodak Ognjen Mudrinski. Tyle, że serbski napastnik został wypożyczony do końca sezonu do HNK Gorica. To szósty zespół ligi chorwackiej, z którego ostatnio odszedł napastnik Łukasz Zwoliński (trafił do Lechii Gdańsk). Czy w nowym otoczeniu Serb znów będzie skuteczny?