18 02.20 12:14
Nowszy wpis Starszy wpis

CLJ U-18. Krzysztof Zalewski: Chłopcy ciężko trenują

- Jesteśmy zadowoleni zarówno jeśli chodzi o wyniki, jak i o grę. Wygląda to bardzo obiecująco – mówi na półmetku przygotowań do startu rundy jesiennej Centralnej Ligi Juniorów U-18 trener Jagiellonii 2002, Krzysztof Zalewski. Porozmawialiśmy z naszym szkoleniowcem także o nadchodzącym finiszu przygotowań oraz krótko podsumowaliśmy rundę jesienną.

- Przygotowania rozpoczęliśmy ósmego stycznia. Dwa tygodnie trenowaliśmy na własnych obiektach, a później udaliśmy się na zgrupowanie do Mrągowa. Kadra jest praktycznie taka sama, jak ta, która była jesienią. Przygotowania przebiegają według planu. Jeżeli chodzi o gry kontrolne, to jesteśmy coraz bardziej zadowoleni, zwłaszcza z tych ostatnich spotkań. Jesteśmy zadowoleni, zarówno jeśli chodzi o wyniki, jak i o grę. Ostatnio pokonaliśmy czwartoligowy Ruch Wysokie Mazowieckie 3:1. Wygląda to bardzo obiecująco. Chłopcy ciężko trenują, dają z siebie wszystko i prezentują się z jak najlepszej strony, żeby być dobrze przygotowanymi do startu rundy wiosennej. Mam nadzieję, że trzy tygodnie, które zostały nam do pierwszego meczu, wykorzystamy maksymalnie i będziemy gotowi do pierwszego meczu ligowego najlepiej jak się da – powiedział trener Zalewski.

- Zostały nam trzy tygodnie, w trakcie których zagramy dwa mecze sparingowe. W najbliższy weekend zmierzymy się z dobrą drużyną z czwartej ligi, Turem Bielsk Podlaski. Natomiast drugi mecz rozegramy na tydzień przed ligą, będzie to dla nas sprawdzian generalny przed ligowymi zmaganiami. Zagramy z naszym rywalem z Centralnej Ligi Juniorów, Legią Warszawa. Oba spotkania rozegramy na naszych obiektach. Mocno pracujemy na sukces. Co do urazów, to nikt już na takowe się nie uskarża, wszyscy są zdrowi. Z optymizmem podchodzimy do końcowego czasu w trakcie tego okresu przygotowawczego – podsumował plan na najbliższe trzy tygodnie przygotowań szkoleniowiec.

Trener Zalewski odniósł się również do postawy jego drużyny i wyników przez nią osiąganych podczas rundy jesiennej. – Na pewno nie jesteśmy zadowoleni do końca z rezultatów. Zarówno ja, jak i chłopaki czujemy, że nasz wynik punktowy powinien być lepszy. Czujemy w związku ze zdobyczą punktową duży niedosyt – zakończył.

Runda wiosenna Centralnej Ligi Juniorów startuje w pierwszy weekend marca (07.03 – 08.03). Jagiellończycy zmagania rozpoczną od wyjazdowego meczu z Hutnikiem Kraków. Mecz rozpocznie się o godzinie 12:00 w niedzielę, 8 marca. Terminarz rundy wiosennej CLJ U-18 zobaczycie tutaj.