19 02.20 11:16
Nowszy wpis Starszy wpis

Orest Tkaczuk piłkarzem Jagiellonii

Informujemy, że kolejnym zawodnikiem, który dołączył do naszego zespołu jest ukraiński napastnik Orest Tkaczuk. 22-letni piłkarz podpisał z Jagiellonią kontrakt obowiązujący przez najbliższe 1,5 roku, z opcją przedłużenia o kolejne trzy lata.

Orest Tkaczuk to były reprezentant Ukrainy do lat 16 i 17. Mierzy 185 cm wzrostu. Pierwsze kroki w karierze zawodniczej stawiał w drużynie Wołynia Łuck, gdzie szkolił się w miejscowej akademii. Talent Oresta szybko został dostrzeżony w Szachtarze Donieck, potentacie ukraińskiej ekstraklasy. Tkaczuk od 2013 roku przez cztery lata rozwijał swoje umiejętności w tamtejszej drużynie do lat 19, gdzie był jednym z czołowych strzelców. Debiutu w pierwszym zespole Szachtara jednak się nie doczekał. W lipcu 2017 roku przeniósł się do innego zespołu z ekstraklasy Ukrainy - PFK Ołeksandria. Tam rozegrał swój pierwszy mecz w seniorskiej piłce. Miało to miejsce podczas wyjazdowego spotkania Pucharu Ukrainy przeciwko Czernomorcowi Odessa 26 września 2018 roku. Orest spędził na placu gry 16 minut. W drużynie Ołeksandrii występował głównie w drużynie do lat 21, gdzie był podstawowym zawodnikiem.

W ostatnich dniach Tkaczuk był testowany przez nasz klub, po czym sztab szkoleniowy uznał, że może być przydatny dla zespołu. Po pozytywnym przejściu testów medycznych 22-latek związał się z Jagą 1,5-rocznym kontraktem, z opcją przedłużenia o kolejne trzy lata. Orest jest już siódmym zawodnikiem, który dołączył do naszego zespołu podczas zimowego okienka transferowego. Wcześniej kontrakty z Jagą podpisali bramkarz Dejan Iliew, lewy obrońca Bartłomiej Wdowik, stoper Bogdan Tiru, napastnik Jakov Puljić, a także pomocnicy - Maciej Makuszewski i Ariel Borysiuk.

Orest, witamy w Jagiellonii!