19 02.20 15:53
Nowszy wpis Starszy wpis

Tkaczuk: Cieszę się z podpisania kontraktu

- Jagiellonia to bardzo dobra drużyna z fantastycznymi piłkarzami – powiedział w pierwszej rozmowie po podpisaniu kontraktu z Jagiellonią Białystok nasz nowy napastnik, Orest Tkaczuk.

- Cieszę się z podpisania kontraktu. Przede mną wiele pracy. Są tutaj ogromne oczekiwania w stosunku do piłkarzy, mam nadzieję, że im sprostam. Będąc piłkarzem takiego klubu jak Jaga, mam duże możliwości rozwoju. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości wkomponuję się i stanę się częścią zespołu. Co do Białegostoku, to jest bardzo dobrym, ładnym i wygodnym do życia miastem. Podoba mi się mentalność ludzi, ich stosunek do piłki nożnej oraz drużyny Jagiellonii. Będę bardzo szczęśliwy, jeśli będę mógł dostarczyć im radość – opisywał swoje odczucia po podpisaniu kontraktu ukraiński snajper.

22-latek zdążył się już zapoznać z kilkoma piłkarzami naszego zespołu – Poznałem się już z Tarasem Romanczukiem. Czuć, że jest jakościowym piłkarzem. Czuć także, że jest liderem tej drużyny nie tylko podczas meczu, ale i poza boiskiem, co jest bardzo ważne. On robi wszystko, żeby w drużynie była dobra atmosfera, żeby chłopaki byli pozytywni. Rozmawiałem również z Olegiem Horinem, który pomagał mi i podpowiadał w niektórych sprawach. Na treningach trzymamy się razem, mamy dobry kontakt – mówi nasz nowy napastnik.

Tkaczuk chwalił również trenera Kobeszkę, pod którego okiem trenował przez ostatni okres. - Jestem w Białymstoku od trzech tygodni, a dwa tygodnie spędziłem na treningach z zespołem trenera Kobeszki. Z trenerem mam bardzo dobry kontakt, jest dobrym specjalistą i świetnym szkoleniowcem – zakończył.

Orest Tkaczuk związał się z Jagiellonią półtorarocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne trzy lata.