20 02.20 16:43
Nowszy wpis Starszy wpis

Petew: Jesteśmy dobrze przygotowani na Legię

Mecz z Koroną jest już historią, skupiamy się na spotkaniu z Legią i walce o trzy punkty. Musimy zagrać z chłodną głową i gorącym sercem - mówił na konferencji prasowej przed sobotnim spotkaniem z Legią Warszawa trener Jagiellonii Białystok Iwajło Petew.

- Mecz w Warszawie będzie inny pod względem psychologicznym. Myślę, że jesteśmy do niego dobrze przygotowani. Chciałbym, żebyśmy przeciwko Legii zagrali z taką jakością, jak z Koroną, ale jednocześnie mecz zakończył się lepszym rezultatem. Potyczka z Koroną jest już historią, skupiamy się na spotkaniu z Legią i walce o trzy punkty. Musimy zagrać z chłodną głową i gorącym sercem. To nie pierwszy raz, kiedy Jagiellonia zagra przeciwko Legii, dlatego wierzę, że drużyna pokaże się z dobrej strony - zaznaczył bułgarski szkoleniowiec.

Iwajło Petew wypowiedział się także na temat stanu zdrowia naszych zawodników. - Bartek Bida nie jest jeszcze gotowy do gry. Mamy nadzieję, że rozpocznie zajęcia w poniedziałek. Ivan Runje trenował przez cały tydzień, więc mamy nadzieję, że będzie w drużynie, która uda się do Warszawy - poinformował.

Trener Petew odniósł się także do przeprowadzonego w tym tygodniu transferu Jagiellończyków. Wczoraj Jagę zasilił ukraiński napastnik – Orest Tkaczuk. Podczas konferencji poproszono szkoleniowca o porównanie walorów Ukraińca choćby z Ognjenem Mudrinskim, który przed kilkoma dniami udał się na wypożyczenie do drużyny z ligi chorwackiej. - Mudrinski i Tkaczuk to zupełni inni zawodnicy. Tkaczuk jest szybszy, ma dużą jakość, a naszym zadaniem, jako sztabu szkoleniowego, jest podniesienie jego umiejętności i możliwości - komentował Petew.

Szkoleniowiec został zapytany również o współpracę z drużyną rezerw, prowadzoną przez trenera Wojciecha Kobeszkę.

- Współpraca z drugim zespołem jest bardzo dobra. Mam stały wgląd do tego, co dzieje się w rezerwach. Monitoruję postęp zawodników i mam dobry kontakt z trenerem Kobeszko – poinformował bułgarski trener. - Wszystko zależy od nas. Bardzo nam zależy na tym, żeby w kolejnych spotkaniach nie powtórzyć błędów, które popełniliśmy w ostatnich meczach. Na treningach zawodnicy z zespołu prezentują wysoką jakość i każdy daje z siebie wszystko - podsumował.