21 02.20 10:13
Nowszy wpis Starszy wpis

19. urodziny Bartosza Bidy

21 lutego 2001 r. w podkarpackim Rzeszowie na świat przyszedł Bartosz Bida. Atakujący Jagiellonii Białystok obchodzi dziś swoje 19. urodziny.

Bartosz Bida trafił do Jagi w letnim oknie transferowym w 2015 roku, kiedy dołączył do naszej klubowej akademii. Popularny „Bidka” przychodził do Białegostoku jako wyróżniający się piłkarz juniorskich zespołów Stali Rzeszów. Miał wtedy 14 lat. Odkąd zameldował się na Podlasiu zaliczył 17 oficjalnych spotkań w barwach pierwszego zespołu, w których strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty. To wszystko miało miejsce w trwającym sezonie, który jest dla Bartka pierwszym w roli absolutnie podstawowego gracza naszego zespołu. Podczas pobytu w Jadze do dorobku ekstraklasowego dorzucił jeszcze pochodzący z Rzeszowa zawodnik 26 meczów w zespole do lat 19, w których 12-krotnie trafiał do bramki rywali i zaliczył jedną asystę. Występował również regularnie w pozostałych rocznikach młodzieżowych „Dumy Podlasia”.

Poza występami w juniorskich drużynach rzeszowskiej Stali, oraz oczywiście w Jagiellonii, Bida zaliczył także w ostatnich sezonach roczny pobyt, na zasadzie wypożyczenia, w pierwszoligowych Wigrach Suwałki, co miało miejsce podczas kampanii 2018/2019. Rozegrał wtedy w barwach suwalczan 10 spotkań w pierwszej lidze i jedno w Pucharze Polski, które okrasił pięcioma golami. Swoją dobrą postawę z Wigier przeniósł Bartek na ekstraklasowe boiska oraz do reprezentacji Polski do lat 21. Jego talent dostrzegł bowiem i docenił selekcjoner Czesław Michniewicz, który regularnie powołuje Bartka do prowadzonej przez siebie kadry.

Bartek, w dniu Twojego święta życzymy Ci przede wszystkim dużo zdrowia, szybkiego powrotu do gry i samych sukcesów w koszulce Jagiellonii! Sto lat!!!