07 03.20 11:27
Nowszy wpis Starszy wpis

CLJ: Na początek starcie z Hutnikiem

W niedzielę doczekamy się inauguracji w wykonaniu naszych juniorów starszych z rocznika 2002. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko w pierwszym, wiosennym meczu rundy rewanżowej Centralnej Ligi Juniorów U-18 zmierzą się w delegacji z Hutnikiem Kraków.

Na półmetku sezonu Żółto-Czerwoni zajmują 10. miejsce w tabeli po 16 rozegranych meczach. Jesienią Jaga potrafiła rozegrać kilka bardzo dobrych spotkań, m.in. wygrana z triumfatorem CLJ sprzed roku – Koroną Kielce 2:1, remisy z bardzo silnymi drużynami Pogoni Szczecin (1:1) i Lecha Poznań (0:0), czy triumf w delegacji z gdańską Lechią 3:0. Dobre spotkania przeplataliśmy jednak z gorszymi i właśnie o stabilizację formy swoich podopiecznych próbował zimą zadbać sztab szkoleniowy naszej drużyny.

– Na pewno nie jesteśmy zadowoleni do końca z jesiennych rezultatów. Zarówno ja, jak i chłopaki czujemy, że nasz wynik punktowy powinien być lepszy. Czujemy w związku ze zdobyczą duży niedosyt – przyznaje Krzysztof Zalewski. – Przygotowania rozpoczęliśmy 8 stycznia. Dwa tygodnie trenowaliśmy na własnych obiektach, a później m.in. udaliśmy się na zgrupowanie do Mrągowa, rozgrywaliśmy sparingi. Kadra jest podobna do tej, która była jesienią. Przygotowania przebiegły według planu. Jeżeli chodzi o gry kontrolne, to jesteśmy z nich zadowoleni. Mocno pracujemy na sukces. Z optymizmem patrzymy w przyszłość – zapewnia szkoleniowiec.

Kadra naszego rocznika 2002 nieznacznie się zmieniła. Ciekawi jesteśmy szczególnie występów bramkarza Xaviera Dziekońskiego, który zimą otrzymał szansę wykazania się na zgrupowaniu pierwszego zespołu na obozie w Turcji. W tym roczniku mamy też wielu innych utalentowanych piłkarzy, którzy już jesienią pukali do drzwi drugiego, a nawet pierwszego zespołu Jagiellonii. Możemy zatem spodziewać się rotacji zawodników, szczególnie we współpracy z naszymi rezerwami, prowadzonymi przez trenerów Wojciecha Kobeszkę i Jana Pawłowskiego. Jeśli chodzi o zmiany w zespole z rocznika 2002, to odnotujmy odejścia bramkarza Łukasza Lepuckiego, obrońcy Jakuba Prużanina, pomocników Pawła Rudkowskiego, Bartosza Musiolika, Artura Trzeciaka i Macieja Kozłowskiego oraz napastnika Piotra Zientary. Drużynę zasiliło natomiast dwóch nowych graczy – to pomocnik Piotr Mikos (Juventa Starachowice) i obrońca poprzednio występujący w naszym roczniku 2004 Miłosz Matysik.

Jaga ma miłe wspomnienia z jesiennego starcia z Hutnikiem. Na swoim boisku pokonaliśmy krakowian 5:1 po golach Lucjana Frydrycha, Radosława Zyśka (dwa trafienia), Jakuba Masłowskiego i Marceliego Krygiera. Wyjazdowe spotkanie z drużyną z Małopolski Jagiellończycy rozpoczną w niedzielę o godz. 12. Trzymamy kciuki.

Kadra Jagiellonii 2002 na rundę wiosenną:

Bramkarze: Xavier Dziekoński, Michał Jurewicz.

Obrońcy: Szymon Jarosz, Bartosz Jurczak, Marceli Krygier, Dominik Mazur, Kacper Żarejko, Błażej Żero, Gabor Żukowski, Miłosz Matysik.

Pomocnicy: Damian Bieliński, Lucjan Frydrych, Patryk Kapica, Jakub Kozłowski, Mateusz Latuszek, Krystian Maciejuk, Jakub Masłowski, Piotr Murawski, Jakub Orpik, Oskar Osipiuk, Kacper Schmidt, Artur Trzeciak, Aleks Włodarczyk, Patryk Mikos.

Napastnicy: Hubert Karpiński, Radosław Zyśk.

Zimowe sparingi:

Znicz Biała Piska (III liga) 2:5
Sokół Sokółka (IV liga) 6:0
KS Michałowo (IV liga) 5:0
KS Wasilków (IV liga) 1:2
 Ruch Wysokie Mazowieckie (III liga) 3:1
Tur Bielsk Podlaski (IV liga) 5:2
Legia Warszawa (CLJ) 4:0

Centralna Liga Juniorów (2002), runda wiosenna:
17. kolejka: Hutnik Kraków – Jagiellonia Białystok 2002 (niedziela, 8 marca, godz. 12:00)