12 03.20 16:33
Nowszy wpis Starszy wpis

Petew: Musimy pogodzić się z tą sytuacją

- To bardzo trudna sytuacja, ponieważ koronawirus jest dużym problemem. Brak kibiców na trybunach nie jest normalną sytuacją, należy jednak się z tym pogodzić w obecnej sytuacji. Musimy zrobić wszystko, aby zapomnieć o tych sprawach i skupić się na grze - powiedział przed meczem z Cracovią trener Jagiellonii Białystok, Iwajło Petew.

Szkoleniowiec „Żółto-Czerwonych” odniósł się do sytuacji panującej obecnie w Polsce. - To bardzo trudna sytuacja, ponieważ koronawirus jest dużym problemem. Są jednak pewne zasady, zgodnie z którymi musimy zagrać bez kibiców. Od strony sportowej nie ma to jednak znaczenia. Chcemy rozegrać dobre spotkanie. Oczywiście brak kibiców na trybunach nie jest normalną sytuacją, należy jednak się z tym pogodzić w obecnej sytuacji – podkreśla trener białostockiego zespołu.

Czy w czasie tak dużych obostrzeń i rozwijającej się choroby można skupić się tylko na piłce? - Nie jest to łatwe, ale musimy zrobić wszystko, aby zapomnieć o tych sprawach i skupić się na grze – podkreśla Petew.

W ostatnich trzech meczach Jagiellonia wywalczyła siedem punktów, natomiast Cracovia przegrała cztery ostatnie starcia. Czy to oznacza łatwy mecz dla Jagi? - Nie jest to możliwe. Pamiętajmy, że Cracovia to bardzo dobry zespół. Jestem pewien, że czeka nas trudne spotkanie. Niemniej skupiamy się na sobie. Musimy być maksymalnie skoncentrowani, zdyscyplinowani, dobrze nastawieni. Jak w każdym spotkaniu zagramy o trzy punkty – zapowiada bułgarski szkoleniowiec „Żółto-Czerwonych”.

W potyczce ze Śląskiem Jagiellonia potrafiła wygrać, dominując nad rywalem. - To jest zasadnicza różnica względem dwóch pierwszych wyjazdowych meczów, które rozegraliśmy w tym roku. Chciałbym, aby kolejny nasz mecz był lepszy od poprzedniego i nie znajdujemy powodów, aby sądzić inaczej. Musimy kontynuować to, co pokazaliśmy ostatnio, czyli walkę i dobrą grę. Ekstraklasa nie jest łatwą ligą – zaznacza trener Jagi.

Białostoczanie udadzą się do Krakowa po tym, jak w Szczecinie przerwali długą wyjazdową niemoc. - Myślę, że to pozwoli nam zagrać z większą pewnością siebie. Nie sądzę natomiast, aby sam mecz był z tego powodu dla nas łatwiejszy. Cracovia to silna drużyna, chcę jednak raz jeszcze powtórzyć, wszystko zależy tylko od nas. Po prostu musimy zrobić swoje na boisku – zapowiada bułgarski szkoleniowiec.

Jak wygląda sytuacja kadrowa Jagiellonii? - Przeciwko Cracovii nie zagra tylko „Maki”, który zmaga się z bólem w nodze. Pozostali nasi zawodnicy są w pełnej dyspozycji, trenują na pełnych obciążeniach. Przed nami jeszcze kilka treningów, a w sobotę udamy się do Krakowa – zakończył Iwajło Petew.