20 03.20 11:38
Nowszy wpis Starszy wpis

Walka z koronawirusem, czyli w prasie o Jadze

W piątkowych wydaniach prasa informuje o walce z koronawirusem w klubach Ekstraklasy. Na razie efekt jest pozytywny, ponieważ żaden z pracowników polskich klubów nie zaraził się tym wirusem.

Przegląd Sportowy
Polskie kluby w dobie koronawirusa. - Epidemia koronawirusa zmusiła polskie kluby do działania. Sztaby szkoleniowe głowiły się nad przygotowaniem indywidualnych planów treningowych, ale nie mniej roboty miały osoby odpowiedzialne za organizację pracy. Bo w futbolu o czymś takim jak „home office” do tej pory nie słyszano. (...) Czas wolny piłkarze wykorzystują m.in. na samorozwój. – Intensywnie uczę się języka, czytam książki... Na pewno nie narzekam na nudę, tym bardziej że mam więcej czasu dla syna – mówił Damian Węglarz z Jagiellonii w rozmowie z klubowymi mediami. Nikt nie może się wytłumaczyć brakiem czasu na sport. Media społecznościowe są pełne filmików z zawodnikami trenującymi w nietypowych okolicznościach. (...) Zespoły wykorzystują sytuację do propagowania zostawania w domu. Marketingowcy Jagiellonii skorzystali z drona i „odwiedzili” zawodników na balkonach ich mieszkań. (...) Polskie kluby dbają też oczywiście o swoich zawodników. Prewencyjne działania wprowadzono jeszcze przed wybuchem epidemii. (...) Piłkarze muszą rygorystycznie przestrzegać zasad higieny, a do tego nakazano im monitorować nie tylko stan swojego zdrowia, ale też najbliższych, bo koronawirus przenosi się błyskawicznie. O tym zawodnikom opowiedzieli lekarze. Wszystkie kluby zorganizowały rozmowy, na których poszerzano wiedzę sportowców o epidemii. Piłkarze muszą ich natychmiast informować w przypadku wystąpienia objawów zakażenia. (...) Na razie się udało, bo – jak informuje nas ekstraklasa – wśród pracowników polskich klubów nie wykryto ani jednego przypadku koronawirusa.

Gazeta Wyborcza
Czy uda się dokończyć ligę? - Zawodnicy siedzą w domach i trenują indywidualnie. Rozgrywki w ekstraklasie piłkarskiej zostały zawieszone do końca marca. Co prawda pojawiły się nowe wolne terminy, ale czy uda się dokończyć ligę? Nie grają piłkarze, siatkarze, koszykarze… Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa wszystkie rozgrywki w Polsce zostały zawieszone.