23 03.20 08:55
Nowszy wpis Starszy wpis

Kiedy wróci liga, czyli w prasie o Jadze

W poniedziałkowej prasie na pierwszym planie pojawia się temat przesunięcia wznowienia rozgrywek ligowych.

Kurier Poranny
Koniec sezonu do 30 czerwca. - Przeniesienie Euro daje czas na dokończenie sezonu klubowego. Na ten moment nie wiemy oczywiście czy to się uda, bo nie sposób przewidzieć jak długo potrwa jeszcze przerwa w rozgrywkach. Jedno musimy sobie jednak konkretnie powiedzieć – sezon piłkarski 2019/20 musi zakończyć się do 30 czerwca - mówi nam Maciej Sawicki. (...) Najważniejszą decyzją, podjętą ostatnio podczas ostatniego spotkania 55 federacji zrzeszonych w UEFA była właśnie ta, że przeniesienie Euro daje czas na dokończenie sezonu klubowego. Na ten moment nie wiemy oczywiście czy to się uda, bo nie sposób przewidzieć jak długo potrwa jeszcze przerwa w rozgrywkach. Jedno musimy sobie jednak konkretnie powiedzieć – sezon piłkarski 2019/20 musi zakończyć się do 30 czerwca. (...) Bierzemy taki scenariusz pod uwagę. Ale również taki, że nie będzie spadków a tylko awanse w trzech najwyższych klasach rozgrywkowych. PZPN będzie się starał zminimalizować potencjalne straty klubów, które byłyby w tej sytuacji najbardziej poszkodowane.

Gazeta Wyborcza
Liga z przerwą do 26 kwietnia. - Piłkarska ekstraklasa przedłużyła pauzę w rozgrywkach z powodu pandemii koronawirusa. Zawodnicy nie wrócą do gry przed 26 kwietnia. Przed tygodniem Ekstraklasa SA, która zarządza najwyższą klasą piłki nożnej w Polsce, zawiesiła rozgrywki do końca marca. Teraz jest już jasne, że zawodnicy nie wrócą do gry na początku kwietnia. Kolejne spotkania zostały bowiem odwołane.

Przegląd Sportowy
Jeszcze ponad miesiąc przerwy. - PZPN i Ekstraklasa SA poinformowały o zawieszeniu wszystkich krajowych rozgrywek do 26 kwietnia włącznie. Dotychczasowy stan prawny, ogłoszony 13 marca, mówił o zawieszeniu meczów z zastrzeżeniem, że „nie planuje się wznowienia rozgrywek do końca marca” (tak wynikało z komunikatu Ekstraklasy) oraz o powrocie w „najbliższym możliwym terminie” (komunikat PZPN). Tym samym mamy pierwszą precyzyjnie wyznaczoną datę wznowienia rozgrywek ligowych, chociaż nie należy się do niej za bardzo przywiązywać. I tak wszystko będzie zależało od tempa, w jakim uda się wyhamować epidemię.

I Ty możesz wesprzeć Jagę. - W Jagiellonii rozpoczęto podobną akcję, z tym że bilety nie są przypisane do danego spotkania. Kibice mogą kupić wejściówki, a ceny nawiązują do historii klubu: 5 złotych – liczba największych sukcesów białostoczan (trzy medale w lidze, Puchar i Superpuchar Polski) czy 19,20 zł – związane z rokiem założenia Jagi. Wczoraj Lechia Gdańsk promowała projekt „Zapełniamy stadion”, wirtualny bilet kosztuje 10 zł, a nabywca otrzymuje także voucher, który będzie mógł wymienić na wejściówkę na dowolny mecz w tym lub przyszłym sezonie.