23 03.20 10:51
Nowszy wpis Starszy wpis

Wybieramy '11' stulecia Jagiellonii!

Drodzy Kibice, w trwającym roku obchodów stulecia Jagiellonii nie mogliśmy pominąć bardzo ważnego aspektu, jakim jest wybór kibicowskiej ‘11 stulecia”. Dlatego od dzisiaj każdy z Was będzie mógł zadecydować, kto znajdzie się w tym zacnym gronie.

Pierwsze stulecie Jagiellonii było pełne zarówno pięknych sportowych triumfów, jak i słabszych chwil. Warto jednak podkreślać, że w historię naszego Klubu, w jego sukcesy, ale również w odbudowę po słabszych latach byli zaangażowanie konkretni zawodnicy.

Głosowanie na „11 stulecia” będzie podzielone na dwa etapy. Specjalnie powołana do tego wydarzenia kapituła wyselekcjonowała 66 zawodników oraz sześciu trenerów, którzy w jej ocenie najbardziej zasłużyli się w jagiellońskiej historii. Od poniedziałku, 23 marca, przez kolejnych 36 dni, do poniedziałku 27 kwietnia, codziennie o godzinie 19:20 na jagiellońskim „fanpejdżu” na Facebooku będzie odbywał się „pojedynek” między dwoma nominowanymi. Jego zwycięzca znajdzie się na 36-osobowej, finałowej liście. Drugi etap głosowania rozpoczniemy w poniedziałek, 28 kwietnia i potrwa cztery miesiące - do 28 sierpnia.

W naszych nominacjach uwzględnialiśmy zawodników oraz trenerów z różnych okresów. Są ci, którzy zapewnili Jagiellonii historyczny awans na zaplecze Ekstraklasy. Nie mogło zabraknąć członków pierwszej „Wielkiej Jagi” z przełomu lat 80-tych oraz 90-tych. Wśród nominowanych są zawodnicy, którzy odbudowywali drużynę po sportowej zapaści, bohaterowie ponownego awansu do Ekstraklasy, a także twórcy sukcesów z ostatniej dekady. Chcemy również przy okazji tych wyborów przypomnieć wszystkim o historii naszej drużyny.

Warto również wspomnieć, że swoją „11 stulecia” wybierze również grono ekspertów, historyków oraz dziennikarzy. Jej kształt poznamy w grudniu.

Poniżej prezentujemy pełną listę nominowanych do ‘11’ stulecia

Bramkarze:
Józef Sikorski, Mirosław Sowiński, Mirosław Dymek, Grzegorz Sandomierski, Bartłomiej Drągowski, Marian Kelemen

Prawi obrońcy:
Jarosław Bartnowski, Przemysław Kulig, Jerzy Stankiewicz, Łukasz Burliga, Alexis Norambuena, Dariusz Łatka

Środkowi obrońcy:
Jerzy Łapicz, Sławomir Tołkacz, Stanisław Szwejkowski, Jarosław Gierejkiewicz, Mariusz Lisowski, Andrzej Kulesza, Michał Pazdan, Andrius Skerla, Thiago Cionek, Ivan Runje, Krzysztof Zalewski, Marcin Manelski

Lewi obrońcy:
Antoni Cylwik, Jacek Chańko, Guilherme, Piotr Tomasik, Marek Wasiluk, Piotr Zajączkowski,

Środkowi pomocnicy:
Henryk Mojsa, Dariusz Czykier, Konstantin Vassiljev, Dani Quintana, Rafał Grzyb, Jacek Markiewicz, Hermes, Maciej Gajos, Wiesław Romaniuk, Janusz Szugzda, Jacek Góralski, Taras Romanczuk

Prawi pomocnicy:
Dariusz Bayer, Ryszard Ostrowski, Mariusz Dzienis, Paweł Sobolewski, Nika Dzalamidze, Przemysław Frankowski

Lewi pomocnicy:
Andrzej Ambrożej, Andrzej Kołosowski, Arvydas Novikovas, Dariusz Jarecki, Kamil Grosicki, Zbigniew Szugzda

Napastnicy:
Jerzy Zawiślan, Piotr Sieliwonik, Jacek Bayer, Jarosław Michalewicz, Tomasz Frankowski, Jesus Imaz, Wojciech Kobeszko, Marek Citko, Siergiej Sołodownikow, Fedor Cernych, Mateusz Piątkowski, Antoni Komendo-Borowski

Trenerzy:
Zbigniew Bania, Janusz Wójcik, Mirosław Mojsiuszko, Grzegorz Szerszenowicz, Michał Probierz, Ireneusz Mamrot