24 03.20 08:52
Nowszy wpis Starszy wpis

#ZostanWDomu z FIFA20 – zagraj w turnieju Ekstraklasy!

Ekstraklasa wstrzymała swoje rozgrywki, ale piłkarska rywalizacja może się dalej toczyć nie tylko na boiskach. Wspierając ideę ograniczania kontaktów i pozostania w domu, już w piątek (27.03) rozpocznie się turniej e-sportowy pod hasłem - Ekstraklasa #ZostanWDomu z FIFA20.

Kluczowe w powstrzymaniu epidemii jest unikanie wychodzenia z domu i taki też cel ma turniej organizowany przez Ekstraklasę. Udział w rywalizacji mogą wziąć wszyscy posiadający konsolę PlayStation lub Xbox, bez względu na wiek. Zachęcamy do startu zarówno kibiców klubów Ekstraklasy jak i tych, którzy grają w FIFA20 zagranicznymi klubami. Amatorów i profesjonalnych graczy. Każdy ma szansę zmierzyć się z piłkarzem jednego z ekstraklasowych klubów, którzy również wezmą udział w rywalizacji.

Nasz turniej potrwa od piątku do niedzieli, w dniach 27-29 marca – start planowany jest w piątek o godzinie 18. Natomiast w sobotę i niedzielę rywalizacja rozpocznie się o godzinie 16. Gramy systemem turniejowym – do jednego zwycięstwa w początkowych rundach, do dwóch zwycięstw od ćwierćfinałów. Przegrywający odpada z dalszej rywalizacji. Każdy z trzech dni turniejowych to odrębna drabinka – wyłonimy więc sześciu zwycięzców na dwóch konsolach. Dla najlepszych przewidziano nagrody – oficjalne piłki PKO Bank Polski Ekstraklasy – adidas Uniforia oraz akcesoria gamingowe od Media Expert.

Rejestracje do turnieju startują we wtorek 24 marca od godziny 10:00 i potrwają do piętnastu minut przed rozpoczęciem każdego z dni turniejowych. Zapisać można się na stronie EkstraklasaGames.org. Gramy w trybie FUT, a jednym z kluczowych warunków jest posiadanie składu złożonego w całości z piłkarzy Ekstraklasy.

Polska liga jest jedną z pierwszych, które uzyskały od wydawcy gry – EA Sports – zgodę na organizację tego typu rozgrywek od momentu zawieszenia oficjalnych turniejów e-sportowych. Trwają także intensywne prace nad kolejnymi projektami angażującymi kluby oraz kibiców w wirtualne rozgrywki związane z Ekstraklasą.

Turniej Ekstraklasa #ZostanWDomu z FIFA20, podobnie jak turnieje Ekstraklasa Games koordynowany jest przez ESL Gaming Polska.

Nagrody:

Turniej Xbox:

 1. miejsce: KONTROLER XBOXONE MS PAD WIRELESS ELITE SERIES 2 + ADIDAS PIŁKA EKSTRAKLASA PRO 2020 OMB
  2. miejsce: KONTROLER XBOXONE S PAD WIRELESS BLUE
  3. miejsce: XBOXONE PDP LICENCJONOWANA ŁADOWARKA SLIM DO PADÓW

  Turniej PS4:
  1. miejsce: SŁUCHAWKI PS4 PLATINUM (BEZPRZEWODOWE) + ADIDAS PIŁKA EKSTRAKLASA PRO 2020 OMB
  2. miejsce: KONTROLER PS4 SONY PAD DUALSHOCK NIEBIESKI
  3. miejsce: PS4 ŁADOWARKA PDP ENERGIZER