26 03.20 13:37
Nowszy wpis Starszy wpis

O treningach i kwarantannie, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowej prasie jak bumerang w ostatnich dniach wracają tematy kwarantanny oraz przyszłości rozgrywek PKO Ekstraklasy. Coraz więcej osób zachęca do pozostania w domach.

Super Express
Żona pomaga Ivanowi Runje. - Piłkarze Ekstraklasy mają przerwę w rozgrywkach spowodowaną przez epidemię koronawirusa. Jednak to nie oznacza, że mają wolne od zajęć. Każdy zawodnik dostał rozpiskę co ma robić, aby utrzymać formę. Obrońca Jagiellonii Ivan Runje trenuje w domu. W mediach społecznościowych pokazał zestaw ćwiczeń. Trenowała z nim żona. (...) Chorwat na Instagramie wrzucił zestaw ćwiczeń, które wykonał wspólnie z żoną. Trzeba przyznać, że trening parze wyszedł bardzo dobrze. - Zostań w domu i ćwicz - napisał piłkarz pod zamieszczonym blisko dwuminutowym nagraniu w mediach społecznościowych.

Przegląd Sportowy
Jakie scenariusze na dokończenie ligi? - Nikt nie wie, co dalej z ligą. Być może pomysł Michała Świerczewskiego przyda się w przyszłości. (...) Właściciel Rakowa przekazał szczegóły swojego pomysłu prezesom ekstraklasowych klubów, części mediów, a od kilku dni możliwość jego wprowadzenia sprawdza z ramienia Ekstraklasy S.A. jej dyrektor operacyjny, Marcin Stefański. Organ zarządzający ligą o swoich ustaleniach zapewne poinformuje zainteresowanych na czwartkowej wideokonferencji. Zbigniew Boniek w rozmowie z Onetem wyklucza jednak takie rozwiązanie. – Projekt Rakowa jest utopijny, to po prostu mrzonka. Z całym szacunkiem do pana Świerczewskiego, nie może być tak, że całe miasto się pali, a w jednym domu organizujemy wesele. Powrót na boisko to scenariusz science fiction z tej prostej przyczyny, że nie mamy pojęcia, kiedy epidemia się zatrzyma. Na razie cały czas jesteśmy w fazie rozwojowej – argumentuje prezes PZPN. (...) W PZPN czy Ekstraklasie nie ma wariantów dotyczących terminu powrotu piłkarzy na boiska, bo być ich nie może. Sytuacja jest dynamiczna, rząd wprowadza coraz mocniejsze obostrzenia. Paradoksalnie może okazać się, że pomysł Świerczewskiego, dziś chłodno przyjęty przez wielu, okaże się pomocny za kilka miesięcy, gdyby np. wtedy trzeba byłoby decydować, czy liga ma ruszyć, a warunki wciąż pozostawały dalekie od normalnych. Tego wykluczyć nie można. – Ktoś może naśmiewać się z tego planu, ale przecież nie jesteśmy pierwsi. Nad podobnym rozwiązaniem zastanawiali się też w Bundeslidze – zwraca uwagę Samsel.

Kurier Poranny
Kibice Jagiellonii apelują o pozostanie w domach. - Stowarzyszenie Kibiców „Dzieci Białegostoku” za pośrednictwem swojego konta na Facebooku wystosowało apel do wszystkich sympatyków Jagiellonii, aby poważnie potraktowali zagrożenie związane z pandemią koronawirusa i najbliższy czas spędzili w domach. (...) Gwiazdy sportu, politycy i znane osobowości zwrócili się w mediach społecznościowych do społeczeństwa, aby w związku z rozpowszechniającą się epidemią koronawirusa przestrzegali zaleceń służb, a także pozostali w domach, jeśli to możliwe. Do akcji włączyli się również kibice Jagiellonii Białystok.