20 04.20 21:35
Nowszy wpis Starszy wpis

#1z16 EsktraQuiz - Jakub Wójcicki reprezentantem Jagi w turnieju TVP Sport!

#1z16 Ekstraquiz to pierwszy internetowy teleturniej z wiedzy o polskiej piłce, w którym zmierzą się przedstawiciele klubów PKO Ekstraklasy oraz drugoligowego Widzewa Łódź, który zastępuje nieobecną Lechię Gdańsk. Zabawę organizuje stacja TVP Sport. Początek już w najbliższą środę. Jagiellonię będzie reprezentował Jakub Wójcicki.

W poniedziałek rozlosowano pary 1/8 finału teleturnieju. Naszego reprezentanta - Jakuba Wójcickiego los skojarzył z piłkarzem Górnika Zabrze Dariuszem Pawłowskim. W każdym spotkaniu zawodnicy będą odpowiadać na sześć pytań. Każdy z nich trzy razy wybierze jedną z dziesięciu kategorii, która w danej serii pytań obowiązywać będzie dla niego i dla rywala. Do zdobycia jest więc maksimum sześć punktów. Kto udzieli więcej poprawnych odpowiedzi, ten wygrywa i przechodzi do kolejnej fazy. Przegrany żegna się z turniejem. 

Od środy (22.04) codziennie o godzinie 20:00 na antenie TVP Sport będzie emitowany nowy odcinek, w którym zmierzy się dwójka piłkarzy. Na początek w szranki staną reprezentanci Piasta Gliwice i ŁKS-u Łódź. Wkrótce stacja poda szczegółowy terminarz teleturnieju. Trzymamy kciuki za Kubę!

#1z16 Ekstraquiz – pary 1/8 finału:
1. Piast Gliwice (Patryk Sokołowski) - ŁKS Łódź (Łukasz Piątek)
2. Pogoń Szczecin (Mariusz Malec) - Wisła Kraków (Rafał Boguski)
3. Legia Warszawa (Inaki Astiz) - Widzew Łódź (Łukasz Turzyniecki)
4. Cracovia (Mateusz Supryn) - Korona Kielce (Mateusz Spychała)
5. Lech Poznań (Filip Szymczak) - Wisła Płock (Cezary Stefańczyk)
6. Raków Częstochowa (Arkadiusz Kasperkiewicz) - Zagłębie Lubin (Bartosz Białek)
7. Jagiellonia Białystok (Jakub Wójcicki) - Górnik Zabrze (Dariusz Pawłowski)
8. Śląsk Wrocław (Jakub Łabojko) - Arka Gdynia (Adam Marciniak)
Fot. TVP Sport