14 05.20 05:59
Nowszy wpis Starszy wpis

Znamy terminarz, czyli w prasie o Jadze

W dzisiejszym przeglądzie prasy lokalne i ogólnopolskie media koncentrują swoją uwagę głównie na środowym komunikacie PZPN, prezentującym ramowy terminarz PKO Ekstraklasy, Fortuna I Ligi, drugiej ligi i Pucharu Polski. Kurier Poranny wspomina o zaangażowaniu kibiców Żółto-Czerwonych w ramach akcji #JagaPomaga.

Kurier Poranny

Znamy terminarz: W środę PZPN przedstawił ramowy plan spotkań na pozostałą część sezonu PKO Ekstraklasy, Fortuna I ligi oraz 2. ligi. Powrót na boiska zaplanowano na 26 i 27 maja, kiedy odbędą się zaległe mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Najpierw Miedź Legnica podejmie Legię Warszawa, a następnie Stal Mielec zagra z Lechem Poznań. Rozgrywki PKO Ekstraklasy wrócą w piątek, 29 maja. Dwa dni później na boisko wybiegną piłkarze Jagiellonii Białystok. Żółto-Czerwoni w pierwszym meczu po przerwie zmierzą się na wyjeździe z Cracovią (godz. 15.30). Koniec rundy zasadniczej bieżącego sezonu zaplanowano na 14 czerwca, a całego sezonu – 18 i 19 lipca. Do rozegrania pozostało 11 kolejek, z których tylko trzy przypadną na środek tygodnia, pozostałe odbędą się w weekendy.

Jaga Pomaga: Ośrodki "Kibice Razem" w całej Polsce od początku pandemii koronawirusa wspierają potrzebujących, organizując pomoc dla szpitali, służb medycznych i seniorów. Nie inaczej jest w Białymstoku, w którym kibice Jagiellonii działają i pomagają na kilku płaszczyznach. Supporters Direct, organizacja partnerska UEFA, stworzyła nawet mapę Europy, zaznaczając na niej inicjatywy i kampanie prowadzone przez kibiców w czasie epidemii. Jest tam także zaznaczony Białystok, gdzie bardzo aktywni są fani Jagiellonii. O ich akcjach kilkakrotnie pisaliśmy już na naszej stronie.
Mapę można zobaczyć pod adresem: https://www.fansvscovid19.com

Piłka Nożna

Wiemy, do kiedy potrwa liga: W środę 13 maja poznaliśmy pełny terminarz pozostałej części sezonu 2019/20 w PKO BP Ekstraklasie. Jego założenia mają pozwolić na uniknięcie przeciążeń piłkarzy. A przynajmniej tak twierdzi Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasy SA. - Zgodnie z międzynarodowymi ustaleniami zaplanowaliśmy dokończenie sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy na 19 lipca. Dzięki temu mogliśmy maksymalnie rozrzedzić kalendarz ligowy i będziemy korzystać z zaledwie trzech terminów w środku tygodnia. Nie chcemy bowiem niepotrzebnie przeciążać piłkarzy, którzy mieli przymusową przerwę w trakcie sezonu - stwierdził działacz. I faktycznie, zaprojektowany terminarz nie jest szczególnie napięty. Drużyny wrócą na boisko 29 maja, a ostatnie mecze zaplanowane są na 18 lipca. Dzięki temu większość serii gier odbędzie się w weekendy. W środku tygodnia odbędą się tylko trzy kolejki.