16 05.20 09:52
Nowszy wpis Starszy wpis

Kibicowska '11' stulecia - typuje Wojciech Konończuk

Przypominamy o głosowaniu na kibicowską "11" stulecia Jagiellonii. W naszej zabawie wziął udział dziennikarz redakcji sportowej Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej - Wojciech Konończuk. Oto jego typy.

Aby oddać głos w wyborach na "11" stulecia kliknij tutaj.


Bramkarz -  Mirosław Sowiński
Bramkarz - legenda Jagiellonii. Wspaniały rekord minut bez straconego gola na zapleczu I ligi. Gdy krzyczał "moja", to truchlał cały stadion.

Prawy obrońca - Jarosław Bartnowski
Zapamiętałem go ze wspaniałych rajdów prawą stroną, podczas których często biegał poza linią końcową boiska. No i z kilku goli. Strzelił ich niewiele, ale każdy był z gatunku "stadiony świata".

Środkowi obrońcy - Mariusz Lisowski, Ivan Runje
 Przejście twardo grającego "Lisa" graniczyło z cudem. Do tego umiał odnaleźć się też pod bramką rywali. Ivan to jedyny obcokrajowiec w mojej drużynie. Nie znajduję bardziej zaawansowanego technicznie stopera, który umie nie tylko zatrzymać akcję rywala, ale i uruchomić atak własnego zespołu.

Lewy obrońca - Antoni Cylwik
Na lewej obronie miałem spore wątpliwości, stawiając ostatecznie na solidnego i bardzo lubianego przez kibiców defensora.

Lewoskrzydłowy - Kamil Grosicki
W Jadze wypłynął z będącego na dnie gracza to rangi gwiazdy ekstraklasy. Gdy się rozpędził wydawało się, że rywale mają odważniki w butach. Z Tomaszem Frankowskim stanowił postrach ligi.

Środek pola - Rafał Grzyb, Taras Romanczuk
Udziałem Rafała były wszystkie sukcesy Jagi w XXI wieku - od Pucharu Polski w 2010 roku, po ostatnie miejsca na podium. Do tego zapisał się w historii jako strzelec pierwszego dla naszego zespołu gola w europejskich pucharach. Taras w Jagiellonii wyrósł nie tylko na czołowego pomocnika ekstraklasy, ale i reprezentanta Polski. Imponuje ambicją i grą w powietrzu. Do tego prawie w każdym meczu przebiega największy dystans.

Prawodskrzydłowy - Przemysław Frankowski
Przychodził do Białegostoku niechciany w Lechii Gdańsk, odchodził jako reprezentant kraju. To najlepsza rekomendacja dla tego zawodnika.

Napastnicy - Tomasz Frankowski i Jacek Bayer
"Franek" to jedyny (jak dotąd) w historii klubu król strzelców ekstraklasy. Fantastyczna skuteczność i umiejętności techniczne Tomka budzą podziw w kibicach, a na gole strzelane podcinką mówi się " a la Franek". Jacek Bayer długo był najskuteczniejszym w historii Jagiellończykiem na poziomie Ekstraklasy, zdetronizowany dopiero przez Franka. Świetna gra głową i umiejętność znalezienia się we właściwym miejscu w polu karnym dawały mu zdumiewającą latwość zdobywania bramek.

Niestety, nie ma przewidzianej ławki rezerwowych, a wieu zawodników Jagi zasłużyło, by kibice o nich pamiętali. Wymienię tylko takich graczy jak: Marian Kelemen, Andrius Skerla, Dariusz Bayer, Dariusz Czykier, Mariusz Dzienis, Jacek Markiewicz, Jarosław Michalewicz czy Wojciech Kobeszko.

Trener - Michał Probierz
Sezon 2009/10, kiedy nie tylko wydobył Jagiellonię z dna tabeli przy dziesięcu punktach minusowych, ale i zdobył Puchar Polski, a potem też Superpuchar, to prawdziwy majstersztyk. Taki wyczyn może pobić tylko mistrzostwo kraju.

Aby oddać głos w wyborach na "11" stulecia kliknij tutaj.