21 05.20 09:43
Nowszy wpis Starszy wpis

Mecz w dobie pandemii, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowej prasie na pierwszy plan wysuwa się organizacja meczów w czasie pandemii. Jak będą wyglądały spotkania w Ekstraklasie?

Kurier Poranny
Jak teraz będą wyglądały mecze przy Słonecznej? - Kluby piłkarskiej ekstraklasy szykują się do powrotu na ligowe boiska. W związku z pandemią koronawirusa zostaną wprowadzone nowe zasady organizacji meczów piłkarskich. Spotkania Jagiellonii Białystok na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej nie będą wyglądać tak, jak do tej pory. (...) Przede wszystkim Ekstraklasa S.A. apeluje, aby kluby podejmowały wszelkie działania zachęcających kibiców do pozostania w domach i niegromadzenia się w związku z organizacją spotkań ligowych. Wszystkie osoby pracujące na stadionie (z wyjątkiem piłkarzy i sędziów oraz trenerów przekazujących wskazówki zawodnikom) zostaną zobowiązane do zasłaniania ust i nosa do momentu opuszczenia przez nich obiektu.

Obchody stulecia przełożone. - Rocznicowe wydarzenia związane ze stuleciem Jagiellonii były rozłożone na cały 2020 rok. Do tej pory odbyło się m.in. referendum w sprawie wyglądu herbu Jagiellonii, na stadionie miejskim otwarta została tzw. galeria sław klubu, natomiast kibice zorganizowali akcję „setki rac na stulecie”, rozświetlając nimi centrum miasta. (...) Główne wydarzenia planowane były na połowę lipca, czyli początek nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy. W planach były mecz stulecia, najdłuższy stół biesiadny na Podlasiu, wielka parada ulicami, koncerty oraz ogromna oprawa - największa w dziejach Jagiellonii. W związku z panującą sytuacją wszystko to zostanie przeniesione na 2021 rok.