22 05.20 08:11
Nowszy wpis Starszy wpis

Futbol i epidemia, czyli w prasie o Jadze

Co słychać w piątkowej prasie? Media dalej informują, jak będą wyglądały mecze w dobie pandemii. Ponadto jest notka, jak na przestrzeni lat zmieniały się jagiellońskie koszulki.

Super Express
PZPN chce kibiców na trybunach. - W korespondencji do premiera podkreślano, że częściowe wpuszczenie kibiców na trybuny, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, byłoby wydarzeniem na skalę światową i postawiłoby polski futbol w roli prekursora. W pierwszym etapie mielibyśmy do czynienia z zapełnieniem sektorów do 20 procent. Z jednym istotnym zastrzeżeniem. „Maksymalne zapełnienie każdego udostępnionego sektora dla publiczności do poziomu 20% jego pojemności oraz zachowanie maksymalnych możliwych odległości pomiędzy kibicami na wszystkich udostępnionych sektorach” – można przeczytać w dokumencie.

Mecze w dobie pandemii. - Na trybunach podczas meczów raczej nie pojawią się kibice, a także kluby nie będą organizowały konferencji prasowych. Co ważne, PZPN ma jednak walczyć o powrót fanów! Na ławce rezerwowych wszyscy, poza pierwszym trenerem, będą musieli przesiadywać w maseczkach. (...) Ważne było także wyznaczenie nowych ciągów komunikacyjnych na stadionie, tak by ich drogi zwyczajnie się nie przecinały. Inaczej ma wyglądać także praca mediów transmitujących mecze.

Kurier Poranny
Jak zmieniały się barwy Jagiellonii? - Klubowe barwy Jagiellonii to kolory żółty i czerwony, które pojawiły się wraz z założeniem klubu w 1932 roku. Kolory te nawiązują to miejskich barw Białegostoku. W materiałach źródłowych pojawia się, co prawda kolor wiśniowy, ale ostatecznie został wyparty przez czerwień. W okresie przedwojennym pojawiają się jeszcze barwy strojów piłkarzy biało-czarne, jak również w latach 60-tych i na początku 70-tych. Dziś także nasi piłkarze, nawiązując do tradycji klubu nosząc wyjazdowe stroje właśnie w barwach biało-czarnych. Jednak podstawowymi barwami Jagiellonii są barwy Żółto-Czerwone.