22 05.20 08:12
Nowszy wpis Starszy wpis

Imaz: Będziemy gotowi na mecz z Cracovią

- Uważam, że będziemy gotowi do pierwszego meczu - powiedział po kolejnym z treningów przed wznowieniem gry w ramach PKO BP Ekstraklasy Jesus Imaz, piłkarz Jagiellonii Białystok. Hiszpan opowiedział także o swoich odczuciach po powrocie do treningów oraz odpowiedział na pytanie o dobrą passę białostoczan przed przerwą w rozgrywkach.

- Ciężko pracujemy, dobrze się przygotowujemy już od dwóch tygodni. Przed nami pierwsze spotkanie po przerwie, w którym zmierzymy się z Cracovią. Moim zdaniem będziemy w bardzo dobrej formie na to starcie. Mamy odpowiednio dużo czasu na przygotowanie do restartu ligi - zapewnia 29-letni gracz.

Urodzony w Lleidzie zawodnik opowiedział również o swoim samopoczuciu oraz emocjach, towarzyszących powrotowi do treningów. - Co do długości przerwy w grze, to nie przeszkadza mi to. Jest w porządku, dobrze się czuje. Jestem przede wszystkim szczęśliwy, że mogę znowu być razem z moimi kolegami z drużyny. Dobrze, że ponownie wspólnie trenujemy, cieszę się z powrotu. Jak powiedziałem dobrze się czuje, mam nadzieję, że dobrze zaczniemy. To jest wspaniałe uczucie móc wrócić na boisko, spotkać się z kolegami. Długo byłem sam w domu. Z członkami rodziny miałem kontakt jedynie za pośrednictwem rozmów wideo. To bardzo cieszy, że teraz ponownie jesteśmy jako drużyna razem, możemy wspólnie spędzać czas, czerpać radość z gry, robić sobie dowcipy. Uważam, że to dobrze działa na naszą motywację, na nasze przygotowanie do gry.

- W przyszłym tygodniu będziemy się przygotowywać wyłącznie do pierwszego meczu, treningi zapewne nie będą ciężkie. Musimy być w dobrej formie, przygotować się kondycyjnie i mentalnie. Niestety, zagramy bez fanów, ale drużyna będzie gotowa i zgarniemy komplet punktów. Co do naszej niezłej passy przed przerwą w grze, to mam nadzieję na jej kontynuowanie. Byliśmy w naprawdę dobrej dyspozycji, punktowaliśmy. Mam nadzieję na podobne rezultaty teraz - zakończył nasz najlepszy strzelec w tym sezonie (póki co 11 bramek w Ekstraklasie).