22 05.20 08:12
Nowszy wpis Starszy wpis

Kibicowska '11' stulecia: Typuje Jakub Laskowski

Trwa głosowanie na kibicowską "11" stulecia Jagiellonii. Czekamy również na wasze typy. W naszej zabawie swoją drużynę zestawił dziennikarz redakcji sportowej "Kuriera Porannego" - Jakub Laskowski.

Aby oddać głos w wyborach na "11" stulecia kliknij tutaj.

Bramkarz - Marian Kelemen
Gdy trafił do Jagiellonii wielu wątpiło w jego przydatność dla zespołu. Tymczasem doświadczony Słowak stał się podstawowym bramkarzem i ojcem późniejszych sukcesów drużyny. W Białymstoku już zawsze pozostanie „Supermanem".

Prawy obrońca - Alexis Norambuena
Wybór na tej pozycji był trudny. Ostatecznie padło na Alexisa, który moim zdaniem miał wszystkie atuty wyróżniające współczesnego bocznego obrońcę. Swego czasu był ulubieńcem nie tylko trenerów, ale również kibiców białostockiego klubu.

Środkowi obrońcy - Andrius Skerla, Ivan Runje
Dokładnie dziś mija dziesięć lat od triumfu Jagiellonii w rozgrywkach Pucharu Polski. Andrius był bohaterem finałowego meczu z Pogonią Szczecin, zdobywając zwycięską bramkę. Tym sposobem na zawsze zapisał się w jagiellońskiej historii. Podobnie jak Runje, który świętował z Jagą dwa wicemistrzostwa Polski. Chorwat od kilku lat należy do ścisłej czołówki środkowych obrońców w ekstraklasie.

Lewy obrońca - Jacek Chańko
Był ostoją Jagiellonii, gdy zespół walczył o awans do ekstraklasy i jednym z pięciu „złotych chłopców Ryszarda Karalusa", którzy zadebiutowali w reprezentacji Polski.

Prawy pomocnik - Przemysław Frankowski
Przychodził do Jagiellonii jako zawodnik niechciany w Lechii Gdańsk. Odchodził jako piłkarz ukształtowany i pukający do drzwi kadry narodowej. Ponadto jest drugim najlepszym strzelcem Jagiellonii (24 gole) w historii jej występów w ekstraklasie.

Środkowi pomocnicy - Rafał Grzyb, Dani Quintana
Rafał jest legendą klubu, wieloletnim kapitanem zespołu i duchem szatni. Uczestniczył we wszystkich największych sukcesach Jagiellonii. Z kolei Dani to piłkarz, dla którego przychodziło się na mecze przy ul. Słonecznej. W pamięci kibiców na zawsze pozostanie gol w spotkaniu przeciwko Śląskowi Wrocław (1:3).

Lewy pomocnik - Kamil Grosicki
Jedyny w swoim rodzaju. W duecie z Tomaszem Frankowskim stworzył maszynę, która była postrachem całej ligi. Od kilku lat jest jednym z najlepszych reprezentantów Polski, co ma swój wymiar.

Napastnicy - Tomasz Frankowski, Jacek Bayer
Chyba każdy zgodzi się z tym, że w jedenastce stulecia Jagiellonii nie może zabraknąć naszego „Łowcy bramek". Po prostu fenomen. Na boisku imponował nie tylko skutecznością, ale również inteligencją. Jedyny król strzelców ekstraklasy w barwach Jagiellonii. Z kolei Bayer jako pierwszy w historii zawodnik Jagiellonii dostąpił zaszczytu występu w reprezentacji Polski. Był to o tyle ciekawy przypadek, że Jaga występowała wówczas na drugim poziomie rozgrywkowym.

Trener - Michał Probierz
Wybór mógł być tylko jeden. To postać, która wprowadziła Jagiellonię na wyższy poziom. Twórca największych sukcesów w historii klubu.

Aby oddać głos w wyborach na "11" stulecia kliknij tutaj.