24 05.20 10:20
Nowszy wpis Starszy wpis

Kibicowska '11' stulecia: Typuje 'Pszczoła'

Przypominamy o głosowaniu na kibicowską "11" stulecia Jagiellonii. Ciągle czekamy na wasze typy. W naszej zabawie nie mogło zabraknąć głosu klubowej maskotki. Dzisiaj swój zespół skompletowała nam jagiellońska "pszczoła".

Aby oddać głos w wyborach na "11" stulecia kliknij tutaj.

Bramkarz - Mirosław Sowiński
Wierny golkiper białostockiej drużyny, który bronił jej bramki w setkach spotkań na różnych poziomach rozgrywek ligowych. Po zakończeniu kariery zawodnika szlifował talenty bramkarskie młodych adeptów w naszym zespole.

Środkowi obrońcy - Jerzy Łapicz, Andrius Skerla
Łapicz to legenda defensywy Jagiellonii w latach 70-tych, którego nieustępliwa postawa uratowała wynik w niejednym meczu.
Andrius przez kilka lat był ostoją białostockiej defensywy. Jego bramka zdobyta na bydgoskim stadionie zapewniła Jagiellonii pierwsze trofeum na szczeblu centralnym.

Prawy obrońca - Alexis Norambuena
Nieustępliwy i uniwersalny obrońca, który opuszczając Jagiellonię, był rekordzistą pod względem liczby gier w Ekstraklasie w barwach Jagiellonii.

Lewy obrońca - Antoni Cylwik
Kapitan i podpora defensywy Jagiellonii w latach 80-tych, którego rajdy lewą stroną potęgowały siłę ofensywną "Żółto-Czerwonych".

Prawoskrzydłowy - Przemysław Frankowski
Zawodnik, który musiał udowodnić, że swoim nazwiskiem zasługuje na legendarny numer 21. Wytrzymał trudny okres i mamy nadzieję, że rozwój, który zapewniła mu Jagiellonia będzie nas jeszcze długo cieszył obserwując występy "Franka" w drużynie narodowej.

Lewoskrzydłowy - Kamil Grosicki
Przebojowy i charyzmatyczny zawodnik o burzliwych perypetiach życiowych. Z odestkami odpłacił Jadze za podanie ręki w trudnym momencie życia. Wszyscy pamiętamy jego rajdy, którymi nieednokrotnie ośmieszał obrońców rywali, a kibiców wprawiał w osłupienie.

Środek pola - Hermes, Rafał Grzyb
Hermes liderował środkowi pola. W wielu beznadziejnych momentach świetnie odbierał piłki, dawał sygnały do ataku i niejednokrotnie przechylał szalę zwycięstwa na naszą stronę.
"Grzybek" to z kolei wieloletni kapitan, legenda i rekordzista pod względem występów w Jagiellonii na poziomie Ekstraklasy. Przykład od naśladowania, zarówno na boisku jak i poza nim. Waleczny, nieustępliwy dający ducha drużynie, która zawsze mogła na niego liczyć.

Napastnicy - Jacek Bayer, Fedor Cernych
Bramki Bayera wprowadziły Jagiellonię na szczebel centralny. Wszechstronny i skuteczny strzelec, równie dobrze radzący sbie w grze kombinacyjnej jak i w walce w powietrzu.
Fiedzia to przykład nieustępliwego napastnika, walczącego o każdą piłkę i strzelającego wiele niesamowitych bramek (szczególnie ta w końcówce meczu z Legią) i jednocześnie zawodnika, który nawet po odejściu z Klubu pozostaje mu wierny i oddany.

Trener - Michał Probierz
Trener, który poprowadził Jagiellonię twardą ręką do wielu sukcesów, wprowadzając ją na europejską arenę. Nawet mając na starcie pokaźną, dziesięciopunktową minuową liczbę punktów, był w stanie zapewnić Jadze spokojne utrzymanie w Ekstraklasie

Aby oddać głos w wyborach na "11" stulecia kliknij tutaj.

Arhelan
Energo
Mlekovita
Benmar
Leroy Merlin
AW Narzędzia
Jaga taxi
Rabet
Kamienna Grota
Biacomex
Globart print
Magic gym
Humana Medica OMEDA
Coca cola
Betex
123 Okulary
PCRT
KPKM
Firma Centrum
Rogowski Development
Yuniversal Podlaski
Galeria Zielone Wzgórze
Chilli Pizza
FirstWeb
Helios
WSFiZ
Luca
Olympic Sport
Mitel