01 06.20 10:55
Nowszy wpis Starszy wpis

Jubileusz za trzy punkty, czyli w prasie o Jadze

W poniedziałkowej prasie jest sporo tekstów o stuleciu, a także wygranej z Cracovią.

Przegląd Sportowy
O stuleciu Jagi. - Wesołe jest życie... staruszki. A dajmy spokój – jakiej staruszki?! To dostojna, 100-letnia dama, której lata pięknie służą. Przecież największe sukcesy w historii zaczęła odnosić po 90. urodzinach. Żyje bardzo godnie, przytomnie zarządzając domowym budżetem, bez strachu wyglądając końca miesiąca (choć pewnie na 13. emeryturę by się nie obraziła). Cezary Kulesza, Agnieszka Syczewska, Wiesław Wołoszyn, Dariusz Kowalczyk, Wojciech Strzałkowski, Wojciech Kuryłek, Agnieszka Klim, Kamil Świrydowicz, Rafał Muczyński, Emil Kamiński. To moja prywatna lista tych, dzięki którym „żółta jotka w czerwieni się mieni”.

Wygrana w Krakowie. - Jagiellonia rozpoczęła ten mecz co prawda nieźle, ale po kwadransie dostosowała się do jakości gospodarzy. W drugiej połowie Cracovia nieco podkręciła tempo, Rafael Lopes był już aktywniejszy, Gol pokazał kilka niezłych akcji, wprowadzony w drugiej połowie Sylwester Lusiusz zaskakująco uderzył na bramkę gości, ale to wciąż było niewystarczających, by choć raz pokonać Dejana Ilieva. Kiedy gospodarze próbowali kolejnych ofensywnych rozwiązań, sprawy w swoje ręce wziął rezerwowy. Wprowadzony na boisko Przemysław Mystkowski znakomicie odwrócił się w polu karnym z obrońcą na plecach i pokonał bramkarza Cracovii. Wychowanek sprawił więc, że stulecie Jagiellonii jest w pełni udane. – Z Białymstokiem jestem związany od małego. Takie chwile budują. Mam nadzieję, że na stulecie będziemy jeszcze wyżej w tabeli – stwierdził 22-latek.

Super Express
Mystkowski dał wygraną. - Przeciwko Cracovii wszedł dopiero w 86. minucie i nie zawiódł bułgarskiego szkoleniowca. Po dwóch minutach przechwycił piłkę na polu karnym. Mimo że miał rywali na plecach, to zdołał się odwrócić, a następnie oddał strzał po ziemi. Bramkarz Michal Pesković był zaskoczony. Słowak nie zdążył zareagować. Po chwili Mystkowski mógł cieszyć się z drugiej w karierze bramki w Ekstraklasie. Dla Jagiellonii to już czwarty mecz bez porażki i trzecia wygrana z rzędu. Dla Cracovii - piąta przegrana z rzędu.

Gazeta Wyborcza
Zmiana za trzy punkty. - Jak zaprezentowali się zawodnicy Jagiellonii w pierwszym spotkaniu po tak długiej przerwie? W pierwszych minutach konfrontacji białostoczanie byli stroną dominującą. Aktywny był zwłaszcza Bartosz Bida. Młodzieżowiec już w piątej minucie oddał celny strzał na bramkę rywali. Potem niestety w decydujących momentach brakowało konkretów w pobliżu pola karnego. Było kilka nieźle zapowiadających się akcji, dobrych dośrodkowań. (...) W starciu z Cracovią Jakova Puljicia w 86. minucie zmienił Przemysław Mystkowski. 22-letni zawodnik w krótkim czasie zrobił dużo więcej niż jego poprzednik przez niemal cały mecz. W 88. minucie konfrontacji Jagiellonia przeprowadziła akcję na wagę trzech punktów. Najpierw o piłkę powalczył Taras Romanczuk. Potem sprintem popisał się Maciej Makuszewski. Następnie futbolówkę w pole karne zagrał Jakub Wójcicki. Tam o piłkę powalczył Bartosz Bida, a ostatecznie trafiła ona do Przemysława Mystkowskiego, który strzelił swą pierwszą bramkę w tym sezonie, a Jagiellonia zdobyła trzy punkty.

Kurier Poranny
Mystkowski za trzy. - Po przerwie goście już tak nie dominowali, ale i tak byli bliżej objęcia prowadzenia. W 63 minucie Jaga powinna w końcu strzelić gola. Idealne prostopadłe podanie od Bidy otrzymał Jakov Puljic. Chorwat niestety strzelił niecelnie. Puljić znowu znowu pokazał, że potrafi przyjąć piłkę, zastawić się, odegrać do partnera, ale niestety ze skutecznością nie jest najlepiej. To już jego szósty mecz bez gola w ekstraklasie. Nie najlepiej celownik miał ustawiony także Taras Romańczuk, po którego dwóch strzałach z dystansu piłka poleciała daleko od bramki. Wreszcie jak się strzela doświadczonym kolegom pokazał wprowadzony w 86 minucie młodzieżowiec Przemysław Mystkowski. Kilkadziesiąt sekund po wejściu Mystkowski w polu karnym przejął piłkę obrócił się w stronę bramki i strzałem po ziemi pokonał Michala Peskovica. Jak się okazało było to trafienie dające Żółto-Czerwonym trzy punkty.

100. urodziny Jagi. - W sobotę (30.05) rano działacze Jagiellonii, przedstawiciele Urzędu Miasta w Białymstoku i Urzędu Marszałkowskiego oraz piłkarzy, złożyli kwiaty przed pamiątkową tablicą przy ul. Traugutta w Białymstoku. Uczcili w ten sposób 100-lecie postania Jagiellonii Białystok. To właśnie w tym miejscu mieściły się koszary 42. Pułku Piechoty, którego żołnierze dali początek Jagiellonii. 30 maja sto lat temu drużyna Wojskowego Klubu Sportowego 42. Pułku Piechoty rozegrała swoj pierwszy mecz i tę datę przyjmuje się za narodziny Jagiellonii Białystok.

Arhelan
Energo
Mlekovita
Benmar
Leroy Merlin
AW Narzędzia
Jaga taxi
Rabet
Kamienna Grota
Biacomex
Globart print
Magic gym
Humana Medica OMEDA
Coca cola
Betex
123 Okulary
PCRT
KPKM
Firma Centrum
Rogowski Development
Yuniversal Podlaski
Galeria Zielone Wzgórze
Chilli Pizza
FirstWeb
Helios
WSFiZ
Luca
Olympic Sport
Mitel