01 06.20 14:24
Nowszy wpis Starszy wpis

Kibicowska '11' stulecia: Typuje Łukasz Stepaniuk

Przypominamy o głosowaniu na kibicowską "11" stulecia Jagiellonii. Ciągle czekamy na wasze typy. W naszej zabawie wziął udział dziennikarz radia ESKA - Łukasz Stepaniuk. Oto jego drużyna.

Aby oddać głos w wyborach na "11" stulecia kliknij tutaj.

Bramkarz - Bartek Drągowski
Po pierwsze, jest rodowitym białostoczaninem. Po drugie miał przepotężne szczęście, kiedy bronił w barwach Jagi, i po trzecie udało mu się zrobić karierę w dużej lidze.

Środkowi obrońcy - Ivan Runje i Andrius Skerla
Ivan w mojej ocenie robi różnicę. Przez niektórych nazywany najlepszym na swojej pozycji w Ekstraklasie. Na boisku skuteczny - i choć czasami zarzeka się, że nie będzie z dziennikarzami rozmawiał, to najważniejsze by robił swoją robotę właśnie na murawie. Uzasadnienie Andriusa jest proste - Bydgoszcz i jego "złota" bramka.

Prawy obrońca - Łukasz Burliga
Agresywny, ale i skuteczny. Piłkarz twardo stąpający po ziemi. Sportowo obrońca jakiego potrzebuje każda drużyna.

Lewy obrońca - Piotr Tomasik
Co prawda mógł dać nam wymarzonego mistrza. Niestety nie wyszło, ale nie zrobił tego z premedytacją. Jeden z tych piłkarzy po odejściu których Jagiellonia więcej straciła aniżeli zyskała.

Prawoskrzydłowy - Przemysław Frankowski
"Franek łowca bramek" usłyszał Przemek kiedy pierwszy raz pojawił się na boisku przed białostocka publicznością w koszulce Jagiellonii Białystok. Nie nastrzelał ich może wiele, ale swoje zadanie wykonał. Trafił do kadry, zdobywał z Jagą medale. Mocny punkt w drużynach Probierza i Mamrota. 

Lewoskrzydłowy - Kamil Grosicki
Idealny przykład piłkarza, który dzięki Jagielloni Białystok wskoczył o kilka "leveli" wyżej. Takich piłkarzy jest kilku. Grosicki niewątpliwie bardzo pomógł "Żółto-Czerwonym" w zdobyciu Pucharu i Spuperpucharu Polski.

Środkowi pomocnicy - Dani Quintana i Rafał Grzyb
Na tej pozycji wybór jest bardzo trudny, bo Jagiellonia w tym gronie miała wybitnych piłkarzy. Dani kilka razy zabłysnął swoją techniką wzbudzając dużo pozytywnych reackcji w krajowych i zagranicznych mediach. I te bramki z Pogonią Szczecin i Śląskiem Wrocław. Palce lizać.

Napastnicy - Tomasz Frankowski i Jacek Bayer
"Franek", co tu dużo pisać. Swój człowiek. Król strzelców piłkarskiej ekstraklasy, człowiek, który swoją zawodową karierę zaczynał i kończył w Jagiellonii Białystok. Jacek Bayer to pierwszy kadrowicz z Jagiellonii.

Trener - Michał Probierz
Jagiellonia to klub dla Probierza, a Probierz to trener dla Jagielloni. Do niedawna ta maksyma była wręcz "oczywistą oczywistoscią". Ostatnio trochę się to zmieniło, co nie zmienia faktu, że to właśnie za czasów tego trenera byliśmy wszyscy pewni, kto w tej drużynie rządzi.

Aby oddać głos w wyborach na "11" stulecia kliknij tutaj.