28 06.20 10:00
Nowszy wpis Starszy wpis

Kibicowska '11' stulecia: Typuje Adam Tołoczko

Przypominamy o głosowaniu na kibicowską "11" stulecia Jagiellonii. Na wasze typy czekamy do końca czerwca. W naszej zabawie udział wziął Adam Tołoczko ze Stowarzyszenia Kibiców Jagiellonii "Dzieci Białegostoku". Oto jego drużyna.

Aby oddać głos w wyborach na "11" stulecia kliknij tutaj.

Tworząc swoją '11' stulecia chciałbym wyróżnić zawodników, którzy bronili barw Jagiellonii w latach 90-tych oraz pierwszej dekadzie XXI wieku. Był to trudny okres dla klubu i tylko dzięki ich determinacji oraz zaangażowaniu możemy dzisiaj świętować 100-lecie Jagi.

Bramkarz: Mirosław Dymek
Bronił barw Jagiellonii przez wiele lat. Zaczynał jeszcze w I lidze, grał także w czwartej klasie rozgrywkowej. Wierny naszemu klubowi na dobre i na złe. W pamięci pozostanie gol strzelony Ruchowi Wysokie Mazowieckie, kiedy wywołany przez trybuny podszedł do rzutu karnego i go wykorzystał.

Prawa obrona: Dariusz Łatka
Walczak, który nigdy nie odpuszczał. Przyszedł do nas za kadencji Wojciecha Łazarka, odszedł za Michała Probierza. Pełne zaangażowanie na boisku, za które do dzisiaj jest przez nas Kibiców wspominany.

Środek obrony: Krzysztof Zalewski, Mariusz Lisowski
Krzysiek to wieloletni kapitan Jagiellonii, także jej wychowanek. Dobry duch drużyny, który nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu. Mariusz to legenda lat 80-tych. Chociaż nie widziałem jego występów na żywo, słyszałem, że był nie do przejścia twardo grającym facetem. Później spotkaliśmy się w dość niespodziewanych okolicznościach. Mogłem liczyć na jego pomoc.

Lewa obrona: Jacek Chańko
Kolejny wychowanek, który po dużej karierze wrócił do Białegostoku. Pomógł w odbudowie dawnej świetności Jagiellonii, awansując z nią do Ekstraklasy.

Prawoskrzydłowy: Ryszard Ostrowski
Absolutnie kultowa postać Jagiellonii lat 90-tych. Rekordzista pod względem ligowych gier dla naszego Klubu. Na zawsze wierny "Jotce". Pomimo spadków nie odszedł ani do Pogoni Szczecin, ani w połowie lat 90-tych do Hetmana Białystok, który w tamtym czasie był najlepszą białostocką drużyną. Wzór do naśladowania.

Środek pola: Jacek Markiewicz, Taras Romanczuk
Jacek zaczynał grę w połowie lat 90-tych. Nasz wychowanek, był jedną z najważniejszych postaci w naszym zespole. Pomógł później w obduowie drużyny, jak kapitan wprowadził ją do Ekstraklasy. Taras z kolei już dawno mógł odejść od nas. Miał wiele korzystnych ofert finansowych, jednak postanowił zostać z nami. Nasz kapitan, który na boisku zawsze gra na 100 procent. Pełne zaangażowanie, świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Lewoskrzydłowy: Kamil Grosicki
Wydaje mi się, że najlepszy zawodnik na tej pozycji w historii klubu. Miewał różne momenty w swojej karierze, ale potrafił wyciągać wnioski. Na boisku zawsze zapewniał olbrzymie emocje, świetny piłkarz, co potwierdza do dzisiaj.

Atak: Wojciech Kobeszko, Tomasz Frankowski
Wojtek strzelał jak na zawołanie gole w IV, III oraz II lidze. To on zdobył najwięcej ligowych bramek w historii Jagi. "Franek", podobnie jak Wojtek, jest wychowankiem naszego Klubu. Jako jedyny Jagiellończyk został królem strzelców. Bez wątpienia wybitny zawodnik.

Trener: Michał Probierz
W Białymstoku zbudował coś z niczego. Przychodził do klubu, który bronił się przed spadkiem z Ekstraklasy, a zrobił z niego ligowego potentata. Z Jagiellonią zdobył już prawie wszystko. Brakuje mu tylko jednego.

Aby oddać głos w wyborach na "11" stulecia kliknij tutaj.