28 06.20 18:23
Nowszy wpis Starszy wpis

Imaz: Musimy grać mądrzej

- Nie wiem co się stało w drugiej połowie - powiedział po przegranym 1:2 meczu z Lechią Gdańsk, rozgrywanym w ramach 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Jesus Imaz, piłkarz Jagiellonii Białystok.

- Podczas pierwszych 45 minut graliśmy bardzo dobrze, mieliśmy kilka sytuacji, mogliśmy prowadzić wyżej niż 1:0. Jednak po zmianie stron coś się stało. Bramka w drugiej minucie po wznowieniu gry... Uważam, że musimy grać bardziej agresywnie. Prowadzimy 1:0, musimy być bardziej agresywni i dowieźć to prowadzenie do końca. Musimy grać mądrzej. Lechia grała prosto. Piłkarze z Gdańska czekali na kontrataki, wykorzystywali nasze błędy. Ustawiali się nisko, bronili się przed polem karnym, przez co mogliśmy niewiele zrobić - powiedział pomocnik Jagi.

Hiszpański atakujący odpowiedział na pytanie o to, czy drużyna nastawia się na walkę o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. - Wiemy, że będzie trudno. Dzisiaj przegraliśmy bardzo ważny mecz. Wciąż jednak pozostały cztery spotkania do rozegrania. Jeśli wygramy, zobaczymy. Może będziemy mieli szansę na kwalifikację.

- Uważam, że to jest nasz problem w tym sezonie, mała liczba zwycięstw w domu. Przed nami już tylko jedno starcie na tym stadionie, musimy je wygrać, musimy dać naszym fanom ostatnie trzy punkty w tym sezonie w domu. Tak, uważam, że to problem, i to na przestrzeni całego sezonu, że nie wygrywamy wystarczająco często w domu - zakończył wychowanek UE Lleida.