30 06.20 08:11

Piłkarz meczu z Lechią - Maciej Makuszewski

Najlepszym zawodnikiem Jagiellonii Białystok w niedzielnym meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy z Lechią Gdańsk (1:2) został wybrany Maciej Makuszewski, który zwyciężył w głosowaniu Kibiców.

Skrzydłowy Jagi otrzymał aż 55,1% głosów i prawie o 25 punktów procentowych wyprzedził drugiego Martina Pospisila (20,7%). Trzeci Jesus Imaz zebrał 17,2% głosów, a czwarty w zestawieniu Jakov Puljić - 7,1%. W internetowej sondzie na klubowym Twitterze oddano łącznie 198 głosów. Maki przerwał tym samym serię Ivana Runje, który był wybierany graczem spotkania dwa razy z rzędu.

Żywe srebro - tak potocznie można określić postawę Maćka w niedzielnym meczu, szczególnie za bardzo udaną pierwszą połowę, w której to Jaga była stroną dominującą. Makuszewski zaliczył asystę drugiego stopnia przy golu Jakova Puljicia, ponadto oddał dwa bardzo groźne strzały, które mogły zakończyć się trafieniem dla Żółto-Czerwonych. Dusan Kuciak był jednak na posterunku. Głosowanie Kibiców znalazło odzwierciedlenie we współczynniku platformy InStat. Według jej analizy Maki osiągnął zdecydowanie najwyższy indeks w całym zespole Jagiellonii (367). Maciek miał 80% dokładnych podań, aż sześć na siedem udanych podań kluczowych, jego wszystkie dryblingi (3/3) także były zwycięskie, odzyskał dwie piłki, wygrał trzy pojedynki na ziemi z rywalami, oddał dwa celne strzały. Przebiegł dystans 10,55 km, co sytuuje go na trzecim miejscu w całym zespole, za Tarasem Romanczukiem (11,66 km) i Jakovem Puljiciem (10,61km).

Drugim najlepszym zawodnikiem Jagi pod względem współczynnika InStat był napastnik Jesus Imaz - 303, a tuż za nim prawy obrońca Andrej Kadlec - 283.

Dziękujemy Kibicom za wzięcie udziału w naszej sondzie.