27 07.20 10:52

Sparingowe zwycięstwo rezerw

Drugi zespół Jagiellonii Białystok kontynuuje przygotowania do nowego sezonu w trzeciej lidze. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego mają za sobą już siódmy letni sparing. Tym razem "Żółto-Czerwoni" wysoko i pewnie wygrali z Warmią Grajewo, 5:0.

O komentarz do sobotniej rywalizacji poprosiliśmy trenera Wojciecha Kobeszkę:

Wygrana w tym meczu był zasłużona. Do przerwy prowadziliśmy 1:0, ale nie było to łatwe spotkanie. Bramkę zdobyliśmy po stałym fragmencie gry. W pierwszej połowie rozegraliśmy kilka ciekawych akcji, aczkolwiek nie stworzyliśmy większego zagrożenia pod bramką przeciwnika, po wspomnianym trafieniem. W tym czasie również nasi rywale nie wypracowali sobie zbyt wielu okazji do strzelenia gola. Podczas pierwszych 45 minut był to mecz walki. Z kolei w drugiej połowie nasza dominacja i przewaga nie podlegała dyskusji. Po zmianie stron dołożyliśmy cztery bramki, wygraliśmy 5:0. Mogliśmy strzelić jeszcze kilka goli, ponieważ w drugiej połowie wykreowaliśmy sobie naprawdę dużo dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Nie wykorzystaliśmy kilku z tych okazji. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale w tym meczu nie do końca chodziło o wynik. Pojechaliśmy na to starcie trochę personalnie przetrzebieni. Nie mogliśmy skorzystać z siedmiu zawodników, których z gry wykluczyły urazy lub powołania do kadry pierwszego zespołu. Niemniej jestem zadowolony, zarówno z wyniku jak i z gry, mieliśmy bowiem wiele ciekawych momentów. Zwłaszcza w drugiej połowie akcje były płynne. Co prawda przeciwnik po zmianie stron nie postawił nam zbyt wygórowanych warunków, dlatego to zwycięstwo należy traktować z dużym dystansem. Na pewno kolejny sparing, rozgrywany tuż przed startem ligi, w którym zmierzymy się z KS Wasilków, da nam trochę więcej informacji. Będziemy pracować nad elementami do poprawy, a mamy ich jeszcze sporo. Pracujemy i czekamy na terminarz rozgrywek III ligi.

Szkoleniowiec jagiellońskich rezerw odpowiedział również na pytanie dotyczące tego, czy ma już wyklarowany skład na pierwszy mecz zbliżającego się sezonu 2020/2021 III ligi - Nie mam jeszcze pełnego obrazu tego, jak będzie wyglądać podstawowa jedenastka w pierwszym meczu ligowym. Prawdopodobnie nie będę mógł skorzystać z kilku zawodników, którzy udadzą się na obóz przygotowawczy z pierwszym zespołem. Poza tym mamy w zespole kilka urazów. Mam nadzieję, że te problemy zdrowotne nie wyeliminują z gry części moich piłkarzy. Na pierwszy rzut oka są to niezbyt groźne kontuzje, nie chcieliśmy jednak ryzykować ich pogłębienia poprzez desygnowanie tych zawodników do gry w sparingu. Liczę też na to, że jeszcze ktoś nas zasili oraz na to, że niektórzy z powracających z wypożyczeń piłkarzy dołączą do naszego zespołu - zakończył trener Kobeszko.

Był to już siódmy sparing rozegrany przez drugi zespół Jagiellonii Białystok. Była to jednocześnie trzecia wygrana podczas okresu przygotowawczego. Poza trzema zwycięstwami nasze rezerwy trzykrotnie przegrywały i raz remisowały. Kolejny sparing podopieczni trenerów Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego rozegrają już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia. Ich rywalem będzie KS Wasilków.

Warmia Grajewo – Jagiellonia II Białystok 0:5 (0:1).

Bramki: Pankiewicz, Twarowski (dwie), Maciejuk, Żarejko.

Skład Jagiellonii II Białystok: Maliszewski - zawodnik testowany, Płoszkiewicz, Czerech, Pankiewicz, Nawrocki, zawodnik testowany, Bayer, Maciejuk, Sakowicz, Twarowski.

Grali także: Huczko, Żarejko, Matras, Orpik, Jarmołowicz.

Plan sparingów zespołu rezerw Jagiellonii Białystok:

24.06.2020 Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska, 4:0 (Bortniczuk – dwie, Szadłowski, Chyrchała);
01.07.2020 ŁKS Łomża – Jagiellonia II Białystok, 1:0;
04.07.2020 Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska, 2:4 (Huczko, Nawrocki);
07.07.2020 Jagiellonia II Białystok – Wissa Szczuczyn, 3:0 (Bortniczuk – trzy);
11.07.2020 Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok, 2:0;
18.07.2020 MKS Mazur Ełk – Jagiellonia II Białystok 2:2 (Huczko, Twarowski);
25.07.2020 Warmia Grajewo – Jagiellonia II Białystok 0:5 (Pankiewicz, Twarowski - dwie, Maciejuk, Żarejko);
01.08.2020 KS Wasilków – Jagiellonia II Białystok.