27 07.20 13:59

Jagiellonia Białystok U-18: Remis w meczu kontrolnym z KS Wasilków

Drużna U-18 Jagiellonii Białystok kontynuuje przygotowania do nowego sezonu w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko rozegrali wyjazdowy sparing z trzecioligowym KS Wasilków. "Żółto-Czerwoni" zremisowali to spotkanie 1:1, a jedynego gola dla Jagi strzelił zawodnik testowany.

O komentarz do sobotniego starcia z wasilkowianami poprosiliśmy szkoleniowca drużyny U-18, trenera Krzysztofa Zalewskiego:

W naszym wykonaniu było to solidne spotkanie. Szczególnie pierwsza połowa stała na wysokim poziomie. Prowadzenie objęliśmy po bardzo ładnej i składnej akcji w wykonaniu całego zespołu w 1. minucie meczu. Z prawej strony znakomicie podłączył się Błażej Żero, który posłał bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne rywali. Wystarczyło dołożyć nogę do piłki i skierować futbolówkę do siatki przeciwników, co też uczynił jeden z naszych napastników. Przed zmianą stron mieliśmy jeszcze jedną stuprocentową sytuację, której niestety nie udało się zamienić na bramkę. Podobać się mogła niezła organizacja gry w naszym wykonaniu. Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na za wiele, dobrze prezentowaliśmy się w defensywie. Nasi rywale to trzecioligowcy, próbowali nas zdominować fizycznie, ale poradziliśmy z tym sobie. Druga połowa była słabsza i to w wykonaniu obu drużyn. Panował duży upał, boisko też nie było najlepszej jakości. Z pewnością był to dla nas pożyteczny sparing, z którego wyciągniemy wiele wniosków na przyszłość. Pracujemy dalej.

Trener Zalewski krótko odpowiedział na pytanie o to, czy ma już w głowie skład oraz ustawienie, którym rozpocznie zbliżający się sezon CLJ. - Do startu ligi mamy jeszcze dwa tygodnie. Mamy już wizję naszego stylu gry, wiemy jak to powinno wyglądać. Natomiast jeżeli chodzi o personalia, to tutaj nic jeszcze nie jest rozstrzygnięte. Chłopaki walczą o miejsce w składzie -zakończył.

Kolejny rywalem młodych Jagiellończyków podczas ich letnich przygotowań do startu sezonu 2020/2021 będzie Sokół Sokółka. "Żółto-Czerowni" z piłkarzami z Sokółki zmierzą się w najbliższą sobotę, 1 sierpnia.

KS Wasilków – Jagiellonia Białystok U-18 1:1 (1:1).

Bramki: zawodnik testowany 1'.

Skład Jagiellonii Białystok U-18: Materna - Żero, Kalinowski, Matysik, zawodnik testowany, Jarosz, Bieliński, Osipiuk, Frydrych, zawodnik testowany, Zyśk.

Grali także: Dąbrowski, Skok, Latuszek, Stypułkowski, Mościcki, Żabiuk.