29 07.20 12:57

Ognjen Mudrinski ponownie wypożyczony z Jagiellonii

Ognjen Mudrinski ponownie tymczasowo opuszcza Jagiellonię Białystok i udaje się na wypożyczenie. HNK Gorica, czyli chorwacki ekstraklasowicz, którego barw serbski snajper bronił przez ostatnie pół roku zdecydował się ponownie wypożyczyć napastnika, tym razem na cały sezon.

Mudrinski trafił do Białegostoku w lipcu minionego roku z FK Cukaricki. Był wtedy po udanym sezonie w serbskiej ekstraklasie, w którym udało mu się strzelić aż 18 goli i zanotować pięć asyst. Długo na debiut w żółto-czerwonych barwach urodzony w Srbobranie piłkarz nie musiał czekać. Pierwszy raz na murawie w oficjalnym meczu Jagi pojawił się już w pierwszej kolejce obecnego sezonu PKO BP Ekstraklasy, kiedy spędził na boisku 60 minut podczas starcia z Arką Gdynia. Od tamtej pory udało mu się jeszcze zaliczyć 11 występów, w których zdobył jedną bramkę. Miało to miejsce w sierpniowym meczu z Lechią Gdańsk (1:1). Łącznie na boiskach w koszulce z „Jotką” na piersi spędził 315 minut w oficjalnych spotkaniach.

W trakcie zimowego okna transferowego w minionym sezonie na zasadzie półrocznego wypożyczenia przeniósł się HNK Gorica. Podczas pobytu w Chorwacji Mudrinski rozegrał 12 spotkań, w których strzelił cztery gole i zanotował dwie asysty. Teraz będzie miał okazję poprawić ten wynik.