30 07.20 08:36
Nowszy wpis Starszy wpis

Nowy partner techniczny i transferowe spekulacje, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowym przeglądzie prasy o nowym partnerze technicznym Jagiellonii oraz kolejnych transferowych spekulacjach. O ewentualnych zmianach w szatni "Żółto-Czerwonych" przeczytamy na łamach Kuriera Porannego. Z kolei WP Sportowe Fakty informuje o podpisaniu przez Jagę umowy z nowym sponsorem technicznym, włoską marką Kappa.

Kurier Poranny

Jak na razie w przerwie letniej Jagiellonia pozyskała dwóch piłkarzy: Błażeja Augustyna z Lechii Gdańsk i Macieja Masa, który ostatnio występował w młodzieżowej drużynie Cagliari. Tymczasem ruch transferowy nabiera tempa i kolejni zawodnicy łączeni są z białostockim klubem. Przegląd Sportowy podaje, że już tylko niewielkie formalności zostały do uzgodnienia, aby do Jagi trafił bramkarz Pavels Steinbors. 34-letni golkiper ostatnie cztery sezony grał w Arce Gdynia. W ekipie, która spadła do I ligi, był jednym z najlepszych zawodników. W Białymstoku ma być pierwszym bramkarzem. Dziennik podaje także, że Jagiellonia może pozyskać króla strzelców II ligi - 24-letniego Michała Bednarskiego z Górnika Polkowice. W ostatnim sezonie zdobył 24 gole, a Górnik zajął jedenaste miejsce. Ale hitem transferowym byłoby przyjście do Jagiellonii Dominika Furmana z Wisły Płock. Pomocnik ma oferty z zagranicy, ale zainteresowana jest także Jagiellonia.

WP Sportowe Fakty

Wisła Kraków oraz Jagiellonia Białystok postanowiły zmienić dostawców sprzętu. Od teraz będą to odpowiednio Macron oraz Kappa. Kibice Wisły Kraków oraz Jagiellonii Białystok od nowego sezonu będą musieli przyzwyczaić się do nowego logo na strojach ich zespołów. Oba kluby postanowiły bowiem zmienić dostawcę sprzętu. [...] Na współpracę z Włochami zdecydowano się również w Białymstoku. Na Podlasiu postawiono jednak na inną markę z półwyspu Apenińskiego. Jagiellonię przynajmniej przez najbliższe trzy lata w sprzęt zaopatrywać będzie Kappa.