31 07.20 17:58
Nowszy wpis Starszy wpis

Steinbors: Cieszę się, że tutaj jestem

- Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Jagiellonii - powiedział po podpisaniu kontraktu nowy zawodnik naszego klubu, Pavels Steinbors.

Łotewski bramkarz odniósł się do okoliczności finalizacji swojego transferu. - Jak do tego doszło? Spoglądając w przeszłość, powinienem trafić tutaj już cztery lata temu, ale obrałem inną piłkarską drogę i związałem się z Arką Gdynia. Można powiedzieć, że to, co miało się stać w końcu się dzieje. Niezmiernie cieszę się, że tutaj jestem i będę reprezentował żółto-czerwone barwy.

- Gram w Ekstraklasie już długo, łącznie już sześć lat. Znam zatem tę ligę bardzo dobrze. Pamiętam mecz, w którym wygraliśmy z Jagiellonią 4:1 na stadionie w Gdyni. Było to dla nas ważne zwycięstwo, duży sukces. Sięgając w przeszłość przypominam sobie, że głównie jednak z Jagą przegrywaliśmy, czasami remisowaliśmy. Pamiętam też spotkanie, w którym przegraliśmy w dramatycznych okolicznościach 2:3. Prowadziliśmy przez 94 minuty i w kilka sekund straciliśmy dwie bramki. Ten rezultat pokazał, że wszystko w piłce jest możliwe. Jagiellonia ma charakter. Walczyła wtedy do końca i wygrała tamto starcie - powiedział wychowanek Skonto Ryga.

Golkiper został również zapytany o cele, które stawia przed nadchodzącym sezonem. - Oczywiście, że stawiam sobie pewne cele osobiste, jednak nie jestem tenisistą. Piłka nożna jest dyscypliną drużynową i najważniejsze będą dla mnie wyniki Jagiellonii. Moim zdaniem Jaga zasługuje na wyższe miejsce niż te, na którym zakończyła poprzedni sezon. Ze swojej strony zrobię wszystko, żeby pomóc drużynie w znalezieniu się w czołówce tabeli na koniec przyszłego sezonu - zakończył nasz nowy zawodnik.