15 09.20 08:26
Nowszy wpis Starszy wpis

Grała Akademia: 11-13 września [PODSUMOWANIE]

Za nami kolejny weekend ligowych spotkań drużyn Akademii Piłkarskiej Jagiellonii. Jak im poszło? Poniżej prezentujemy podsumowanie meczów z udziałem młodych Żółto-Czerwonych.

Dużo działo się w sobotę. Przed południem odbyła się wyjazdowa rywalizacja Jagiellonii 2006, która musiała uznać wyższość liderującej Legii Warszawa (0:2). Stołeczni z kompletem punktów przewodzą stawce Centralnej Ligi Juniorów U-15, natomiast dla podopiecznych Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka była to pierwsza porażka w bieżących rozgrywkach. Podsumowanie tego meczu jest TUTAJ.

Nieco później (o godz. 16:00) w Zambrowie rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra w meczu trzeciej ligi, w którym rezerwy Jagiellonii Białystok zmierzyły się z miejscową Olimpią. Drugi zespół Jagi zrealizował swój plan, pokonując w derbach województwa podlaskiego Biało-Niebieskich 2:1 po golach Macieja Masa i Eryka Matusa. Honorową bramkę dla Olimpii zdobył Kamil Zalewski z rzutu karnego. Dzięki trzeciej wygranej z rzędu nasze rezerwy awansowały na dziewiątą pozycję w tabeli. Podsumowanie tego starcia przeczytacie TUTAJ.

Z kolei o godz. 18:00 AP Jagiellonia 2004 zmierzyła się przy Elewatorskiej z Escolą Varsovią i po zaciętej rywalizacji zwyciężyła 3:2. Podopieczni Tomasza Bernatowicza, Adriana Citko i Gabriela Iwacewicza do ostatnich minut walczyli o wygraną, rywal bowiem nie odpuszczał i dwukrotnie doprowadzał do wyrównania. Na szczęście piękne gole Alexa Protaziuka, Sebiastiana Dąbrowskiego i Szymona Żabiuka przesądziły o wiktorii naszego zespołu. Podsumowanie rywalizacji z Escolą jest TUTAJ.

W niedzielę miało też odbyć się spotkanie juniorów starszych Jagiellonii Białystok z Wisłą Kraków w Centralnej Lidze Juniorów U-18, ale ten mecz został przełożony. Nowy termin rozegrania tego meczu to 30 września, godzina 11:00.

W piątek, sobotę i niedzielę swoje spotkania rozegrały także nasze drużyny występujące w ligach wojewódzkich. Wygraną 5:1 zakończył się domowy mecz Jagiellonii Białystok SSA (2005) z AP Talent Białystok, rozgrywany w ramach 5. kolejki Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Z kolei zawodnicy AP Jagiellonii Białystok II (2004) musieli się pogodzić w ostatniej kolejce z porażką, przegrywając z MOSP-em II Białystok 2:3. Podsumowanie 5. kolejki znajdziecie TUTAJ.

Z kolei w Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy zwycięstwem zakończył się mecz AP Jagiellonii Białystok 2007. Podopieczni Rafała Muczyńskiego i Andrzeja Kurzyny 5:2 pokonali podczas wyjazdowego starcia zespół Orła Kolno. To trzecie zwycięstwo „Żółto-Czerwonych” z rzędu. Premierowe spotkanie sezonu 2020/2021  mają za sobą także piłkarze z rocznika 2008, którzy rozbili 7:0 KS Wasilków w Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy C2. Podsumowanie tych meczów jest TUTAJ.

Natomiast w Lidze Wojewódzkiej Młodzików zagrała nasza drużyna z rocznika 2010. AP Jagiellonia podzieliła się punktami z Wigrami Suwałki, remisując 2:2. TUTAJ znajdziecie szerszy opis tego meczu.

Rewelacyjnie spisali się także nasi piłkarze w Lidze Orlików, którzy w drugim turnieju wygrali komplet ośmiu spotkań. Jagiellończycy znów byli najlepsi, dystansując m.in. ekipy Akademii Malucha Białystok i KS Michałowo. Podsumowanie tego turnieju jest TUTAJ.

Doskonale rozpoczęły rundę jesienną nasze orliczki. W sobotę w ramach turnieju ligowego rozegrały cztery mecze, nie przegrywając ani jednego spotkania. Żółto-Czerwone straciły punkty tylko raz, bezbramkowo remisując z Włókniarzem Białystok. O tych zmaganiach przeczytacie TUTAJ.

Wyniki meczów naszej Akademii:

Centralna Liga Juniorów U-15 (2006):
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 2006 2:0

III Liga, gr. I:
Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok 1:2

Centralna Liga Juniorów U-17 (2004):
AP Jagiellonia Białystok 2004 – Escola Varsovia 3:2

I Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych B1 (2004):
MOSP Białystok – AP Jagiellonia II Białystok 2004 3:2
Jagiellonia Białystok 2005 – AP Talent Białystok 5:1

Liga Wojewódzka Trampkarzy C1 (2006):
Orzeł Kolno – AP Jagiellonia Białystok 2007 2:5

Liga Wojewódzka Trampkarzy C2 (2007):
AP Jagiellonia Białystok 2008 - KS Wasilków 7:0

I Liga Wojewódzka Młodzików D2 (2009):
AP Jagiellonia Białystok 2010 – AP Wigry Suwałki 2:2

Liga Orlików E1 (2010) - drugi turniej
Wygrana AP Jagiellonii 2011 - osiem zwycięstw.

Liga Orliczek (dziewczynki) - pierwszy turniej
Wygrana AP Jagiellonii - trzy zwycięstwa, jeden remis.