16 09.20 22:34

Okręgowy Puchar Polski: Rezerwy w 1/8 finału

Drugi zespół Jagiellonii Białystok wywiązał się ze swojego zadania i pewnie awansował do 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni Wojciecha Kobeszki zwycięstwem 16:0 z Hurtownią Krokus Białystok zapewnili sobie przepustkę do kolejnej rundy.

Od pierwszych minut środowej potyczki szkoleniowiec drugiego zespołu Jagi posłał w bój drużynę złożoną w głównej mierze z zawodników, którzy walczą o wyjściowy skład rywalizujących w trzeciej lidze rezerw Żółto-Czerwonych. Szansę dostali także piłkarze trenujący na co dzień w drużynie do lat 18, grającej Centralnej Lidze Juniorów.

Przeciwnik, rozgrywający swoje mecze zazwyczaj w Białostockiej Lidze Sportu, od początku rywalizacji przy Elewatorskiej musiał stawić czoło ofensywnie usposobionym Jagiellończykom. Rezerwy dominację udokumentowały golem w siódmej minucie. W zamieszaniu podbramkowym przy rzucie rożnym Miłosz Matysik z bliska skierował piłkę do bramki. Drugi gol to przytomne zachowanie Huberta Karpińskiego, który dobrze odnalazł się w polu karnym i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie.

Trzecim zdobywcą bramki był Mikołaj Wasilewski. W 19. minucie minucie przeprowadził solowy rajd, zakończony uderzeniem z dystansu, nie do obrony dla bramkarza Hurtowni - Mateusza Brańskiego. Golkiper rywala, mimo że tego dnia musiał wielokrotnie kapitulować, rozgrywał w środę bardzo dobre zawody. Przy golach miał niewiele do powiedzenia, ale nie raz uchronił swój zespół przed stratą gola. Kolejne bramki dla rozpędzonych Jagiellończyków były jednak nieuniknione.

Na 4:0 podwyższył Jakub Orpik, finalizując precyzyjne dośrodkowanie kolegi, a przed przerwą na listę strzelców wpisywali się jeszcze ponownie Matysik i Jakub Jarmołowicz. Żółto-Czerwoni schodzili do szatni z wynikiem 6:0 na swoją korzyść.

Po zmianie stron Jagiellończycy nie zamierzali odpuszczać rywalom, a motywacji nie brakowało szczególnie ofensywnie usposobionym zmiennikom. Zanim jednak to oni doszli do głosu, swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Wasilewski, zamykając precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony boiska. Na 8:0 podwyższył odważnie tego dnia grający stoper - Matysik, który skompletował hat-tricka.

Potem w protokole meczowym, w rubryce strzelców goli, zapisał się rezerwowy Radosław Zyśk, który w 59. minucie głową skierował piłkę do bramki. Chwilę później na tablicy wyników po stronie rezerw Jagi widniała "dyszka". Tym razem w rolę egzekutora wcielił się inny zmiennik - Eryk Matus.

Jedenasty gol dla Jagi to trafienie do pustej bramki Zyśka, dwunasty - drugi gol Karpińskiego, który posłał ładny, techniczny strzał po długim rogu bramkarza. Trzynasty raz Brański wyciągał piłkę z siatki po strzale Jarmołowicza, a ostatnie trzy trafienia były autorstwa Matusa, kolejnego zmiennika - Huberta Matrasa i ponownie Zyśka, który zakończył strzelanie przy Elewatorskiej. Przy okazji skompletował klasycznego hat-tricka.

Żółto-Czerwoni wysoką wygraną zagwarantowali sobie prawo gry w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski. O komentarz do środowej rywalizacji poprosiliśmy trenera rezerw Jagiellonii Wojciecha Kobeszkę.

- Zmierzyliśmy się z amatorską drużyną, która zazwyczaj gra w Białostockiej Lidze Sportu, więc należy im się szacunek za podjętą rękawicę. Potraktowaliśmy ten mecz jako ważną jednostkę treningową i graliśmy na poważnie. Nasza dominacja nie podlegała dyskusji nawet przez moment, ta różnica na boisku była widoczna. Wykonaliśmy swoją pracę, za co gratuluję chłopakom. Nie możemy jednak popadać w jakiś przesadny hurraoptymizm. Przygotowujemy się do kolejnych spotkań i koncentrujemy się na celach, które przed nami. To miły przerywnik, zwłaszcza, że kolejne spotkanie z Ruchem Wysokie Mazowieckie w trzeciej lidze nie dojdzie do skutku. Teraz przed nami treningi, a od poniedziałku już będziemy przygotowywać się do starcia z RKS-em Radomsko.

1/16 finału Okręgowego Pucharu Polski

Hurtownia Krokus Białystok - Jagiellonia II Białystok 0:16 (0:6)
Bramki: Matysik 7', 35', 54', Karpiński 13', 70', Wasilewski 19', 50', Orpik 26', Jarmołowicz 36', 76', Zyśk 59', 67', 90', Matus 64', 78', Matras 81.

Jagiellonia II: Maliszewski - Żarejko (60' Matus), Matysik (60' Pankiewicz), Płoszkiewicz (46' Żukowski), Huczko (46' Jarosz), Wasilewski (55' Zyśk), Orpik, Bayer (46' Matras), Jarmołowicz, Sakowicz, Karpiński