28 09.20 08:27

O wirusie i przegranej, czyli w prasie o Jadze

Poniedziałkowa prasa koncentruje się na dwóch aspektach - porażce z Zagłębiem oraz przełożonym meczu z Pogonią Szczecin.

Przegrana Jagi z Zagłębiem. - Jagiellonia poniosła pierwszą porażkę w sezonie. W sobotni wieczór przegrała z Zagłębiem Lubin 0:1. Bramkę Żółto-Czerwoni stracili już w 10 minucie. (...) "Miedziowi" do przerwy prezentowali się lepiej i to oni stwarzali większe zagrożenie pod bramką Jagiellonii. W 10 minucie zdobyli już gola. Po rzucie rożnym Lorenzo Simić przymierzył z głowy, a piłka mimo interwencji Pavelsa Steinborsa wpadła do siatki gospodarzy. W 39 minucie goście mieli idealną sytuację, by podwyższyć wynik, ale na szczęście piłka po uderzeniu z głowy Łukasza Poręby minęła minimalnie słupek bramki białostockiego golkipera. (...) Po przerwie białostoczanie byli stroną przeważającą. Niestety, jak stwierdził szkoleniowiec Jagi Bogdan Zając, zabrakło finalizacji akcji. W 73 minucie, przy aplauzie kibiców, na boisko wbiegł Fedro Cernych, który powrócił do Jagiellonii, a zmienił Jakova Puljica. Litwin oddał jeden groźny strzał, jednak piłka przeszła obok bramki Miedziowych. Jeszcze w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Jaga miała rzut wolny sprzed pola karnego. Niestety, strzał Ariela Borysiuka także minął bramkę rywali.

COViD w Pogoni, mecz przełożony. - Jagiellonia kolejny mecz miała rozegrać w sobotę, 3 października z Pogonią Szczecin. Niestety, w zespole Portowców zdiagnozowano przypadki koronawirusa. Testy potwierdziły zakażenie 21 zawodników, dwóch trenerów, czterech członków sztabu szkoleniowego oraz trzech pracowników administracyjnych.

Wirus zaatakował Ekstraklasę. - COVID-19 zaatakował Pogoń Szczecin. W sumie 30 pracowników Portowców miało pozytywne wyniki badań na koronawirusa, w tym 21 piłkarzy. (...) Mecz 6. kolejki z Jagiellonią Białystok decyzją władz ligi również został przełożony, tym razem w związku z dużą liczbą zakażeń w Pogoni. Nowy termin spotkania jeszcze nie jest znany.

Pierwsza porażka w nowym sezonie ligowym. - Jagiellonia Białystok przegrała pierwszy mecz PKO Ekstraklasy, odkąd jej trenerem jest Bogdan Zając. Ekipa z Podlasia uległa 0:1 Zagłębiu Lubin, które rozegrało znakomitą pierwszą połowę, ale po przerwie znacząco osłabło. (...) – Znów coś nie zadziałało, znów tracimy bramkę po rzucie rożnym – mówił w przerwie meczu przed kamerami Canal Plus obrońca Jagiellonii Paweł Olszewski. Miał świadomość, że jego drużyna ma bardzo wiele do poprawienia. I od początku drugiej połowy faktycznie poprawiać obraz swojej gry rozpoczęła. Zając wprowadził po przerwie Tomaša Přikryla, który zastąpił zupełnie niewidocznego Macieja Makuszewskiego. Zagłębie oddało inicjatywę, grało zupełnie inny mecz niż przed przerwą. Piłkarze Bogdana Zająca atakowali, ale brakowało wykończenia, skuteczności, jakości. Miał to zmienić Fedor Černych, który pojawił się na murawie w 73 minucie.

Super Express
Jaga nie może wygrać u siebie. - Piłkarze Jagiellonii Białystok zawodzą na swoim stadionie w tym sezonie. Trzy mecze i ani jednego zwycięstwa... W sobotni wieczór przegrali z Zagłębiem Lubin 0:1. Gola na wagę trzech punktów dla gości strzelił Lorenco Simić. (...) W Białymstoku wszyscy liczyli na przełamanie w meczu z Zagłębiem Lubin. "Miedziowi" są jednak bardzo niewygodnym rywalem dla "Jagi" w ostatnim czasie... W czterech poprzednich spotkaniach drużyna z Lubina trzy razu wygrała i raz zremisowała. Sobotnie spotkanie znów nie ułożyło się po myśli "Jagi". Już w 10. minucie po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego Lorenco Simić umieścił piłkę głową w siatce. W pierwszej połowie goście znów trafili do siatki, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Gospodarze nie byli w stanie stworzyć sobie groźnej sytuacji i mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Pogoń z Jagą w innym terminie. - Ekstraklasa S.A. poinformowała o przełożeniu pierwszego meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy. To pokłosie pojawienia się informacji o 30 przypadkach zakażenia koronawirusem w Pogoni Szczecin. 21 z nich to pozytywne wyniki testów na SARS-CoV-2 wśród piłkarzy. Na razie nie jest znany nowy termin meczu Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok. Spółka ogłosiła, że testy wymazowe przejdą wszyscy piłkarze ligi. (...) Ekstraklasa zdecydowała o tym, że przełożony zostanie mecz Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok, który miał zostać rozegrany w ramach szóstej kolejki PKO Ekstraklasy. "Portowcy" mieli grać w tę niedzielę z Lechem Poznań, ale to spotkanie także się nie odbędzie. Tym razem jest to jednak spowodowane awansem "Kolejorza" do IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Gazeta Wyborcza
Mecz z Pogonią przełożony. - Piłkarze z Białegostoku i Szczecina mecz mieli rozegrać w sobotę (3 października). Spotkanie dwóch zespołów ekstraklasy zostało jednak odwołane po tym, jak u wielu osób z zespołu Pogoni Szczecin potwierdzono koronawirusa. Obecnie zakażonych jest tam 30 osób. (...) Zdecydowano o przełożeniu meczu z Jagiellonią. O nowym terminie spotkania Pogoni z Jagiellonią poinformuje Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. w porozumieniu z nadawcami telewizyjnymi. Ponadto Ekstraklasa S.A zdecydowała poddać testom na wirusa wszystkie zespoły ekstraklasy. Testy wymazowe odbędą w ciągu najbliższych dni.