28 09.20 08:57
Nowszy wpis Starszy wpis

Grała Akademia: 25-27 września [PODSUMOWANIE]

Za nami kolejny weekend z drużynami Akademii Piłkarskiej Jagiellonii. Jak tym razem poszło młodym Żółto-Czerwonym? Zapraszamy do podsumowania.

W sobotę AP Jagiellonia 2004 zmierzyła się na wyjeździe z UKS SMS Łódź w Centralnej Lidze Juniorów U-17. W tym starciu, niestety, górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 2:1. Jedynego gola dla Jagiellończyków strzelił Szymon Żabiuk. Więcej o tym meczu przeczytacie TUTAJ.

Siódma kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15 nie była udana dla Jagiellonii Białystok z rocznika 2006. Podopieczni Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka przegrali na wyjeździe z Escolą Varsovią Warszawa 0:2. To druga porażka w sezonie Żółto-Czerwonych. Podsumowanie tego spotkania jest TUTAJ.

Przegraną 1:4 zakończył się mecz Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa, rozgrywany w ramach 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Jedyną, honorową bramkę dla „Żółto-Czerwonych” zdobył w 47. minucie Radosław Zyśk. Więcej o tym meczu przeczytacie TUTAJ.

O 8. kolejce trzeciej ligi jak najszybciej będą chcieli zapomnieć piłkarze drugiego zespołu Jagiellonii Białystok. W niedzielę Żółto-Czerwoni wyraźnie przegrali z RKS-em Radomsko 0:3. Tym samym seria Jagiellończyków zakończyła się na trzech ligowych wygranych. Relacja z tego meczu jest TUTAJ.

W piątek, sobotę i niedzielę swoje spotkania rozegrały także nasze zespoły w ligach wojewódzkich. W Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych drugi zespół AP Jagiellonii 2004 zremisował w roli gości z MOSP-em Białystok 2:2.

W Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy słaby występ zanotowali piłkarze z rocznika 2007 AP Jagiellonii. Żółto-Czerwoni ulegli drugiemu zespołowi MOSP-u Białystok aż 1:8. Podsumowanie tego meczu jest TUTAJ.

W Lidze Wojewódzkiej Młodzików AP Jagiellonia 2009 pokonała w derbowym starciu Akademię Techniki Białystok 2:1. Dzięki wygranej Jagiellończycy awansowali na ósme miejsce w tabeli i opuścili strefę spadkową.

Znów bardzo dobrze spisały się nasze dziewczynki w Lidze Orliczek. Podopieczne Eweliny Zaczeniuk i Diany Czerskiej-Kurek wygrały turniej w Choroszczy nie tracąc żadnego punktu. Żółto-Czerwone ograły 8:0 Biebrzę Goniądz, 5:0 Falcona Sokółka, 7:0 Ekosport Białystok, 3:1 Włokniarza Białystok i 7:0 Narew Choroszcz.

W Lidze Orlików E1 AP Jagiellonia 2011 znów nie miała sobie równych. W turnieju oznaczonym numerem 3 podopieczni Marcina Dzierżki i Przemysława Makarewicza po raz pierwszy stracili jednak punkty. Oprócz wygranych 4:1 z Akademią Malucha Białystok, 7:0 z Białymi Żubrami Białystok i 3:0 z Michałowem był też remis 2:2 z Gryfikiem Gródek. Nie zmienia to faktu, że nasza drużyna zdecydowanie przewodzi stawce.

W Lidze Orlików E2 AP Jagiellonia 2012 wygrała trzy z czterech meczów rozgrywanych na turnieju w Dobrzyniewie Dużym. Jedyną porażkę podopieczni Piotra Bondziula i Rafała Kucharczyka ponieśli z APN Hatttrick Białystok, przegrywając 0:2. Poza tym były zwycięstwa z Promieniem Mońki 6:2, Koroną Dobrzyniewo 6:0 i drugim zespołem Hattricka 4:2. W tabeli prowadzi Hattrick (21 pkt) przed naszą drużyną (16 pkt).

Rocznik 2012 weekend miał pracowity, bo przystąpił także do drugiego turnieju Ligi Żaków. Żółto-Czerwoni spisali się bardzo dobrze, wygrywając zawody przy Antoniuku Fabrycznym. Pokonali 4:1 KS Wasilków, aż 14:0 drugi zespół KS Wasilków i 3:1 drugi zespół Juniora Białystok. Natomiast z pierwszym zespołem Juniora był remis 1:1. W tabeli AP Jagiellonia z dorobkiem 20 punktów prowadzi przed Juniorem (17 oczek).

Wyniki meczów naszej Akademii (25-27 września):

Centralna Liga Juniorów U-17 (2004):
UKS SMS Łódź - AP Jagiellonia Białystok 2004 2:1

Centralna Liga Juniorów U-15 (2006):
Escola Varsovia - Jagiellonia Białystok 2006 2:0

Centralna Liga Juniorów U-18 (2002, 2003):
Jagiellonia Białystok 2003 - Legia Warszawa 1:4

III Liga, gr. I:
RKS Radomsko – Jagiellonia II Białystok 3:0

I Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych B1 (2004):
MOSP Białystok - AP Jagiellonia II Białystok 2004 2:2

Liga Wojewódzka Trampkarzy C1 (2006):
MOSP II Białystok - AP Jagiellonia Białystok 2007 8:1

I Liga Wojewódzka Młodzików D1 (2008):
Akademia Techniki Białystok - AP Jagiellonia Białystok 2009 1:2

Liga Orliczek (dziewczynki):
Drugi turniej z udziałem AP Jagiellonii - wygrana

Liga Orlików E1, grupa 9:
Trzeci turniej  z udziałem AP Jagiellonii 2011 - wygrana

Liga Orlików E2, grupa 6:
Drugi turniej z udziałem AP Jagiellonii 2012 - drugie miejsce

Liga Żaków F1, grupa 10:
Drugi turniej z udziałem AP Jagiellonii 2012 - wygrana