15 10.20 15:55
Nowszy wpis Starszy wpis

Bida: Lech to najtrudniejszy rywal

- Lech to bardzo dobry zespół, a przede wszystkim poukładany. Prezentują futbol ładny dla oka, głównie w europejskich pucharach - mówi Bartek Bida, skrzydłowy Jagiellonii przed sobotnim meczem z Lechem Poznań w ramach 7. kolejki PKO Ekstraklasy.

Ostatnio Bartek nie strzelał goli w lidze, za to przełamał się w reprezentacji Polski U-21, strzelając wyrównującego gola w starciu z Bułgarią (1:1).
- Każda bramka cieszy i dodaje dużo pewności siebie. Jestem bardzo zadowolony, że strzeliłem gola. Kontuzja na obozie przygotowawczym spowodowała to, że ostatnio grałem trochę mniej i nie mogłem dojść do pełni formy. Gra w kratkę nie pomaga zawodnikowi lepiej poczuć się na boisku i notować takie statystyki, jak w poprzednim sezonie

Co Bartek sądzi o najbliższym przeciwniku? - Lech to na pewno najtrudniejszy rywal, biorąc pod uwagę fakt, z kim do tej pory mierzyliśmy się w tym sezonie. Musimy podejść do tego meczu troszeczkę inaczej. Potencjał na pewno mamy, bo chłopaki pokazali to w poprzednich meczach i też podczas ostatnich zgrupowań reprezentacji - stwierdza skrzydłowy.

Dlaczego Jaga ostatnio często gubi punkty w Białymstoku? - Trudno mi wytłumaczyć fakt, że u siebie regularnie gubimy punkty. Jeżeli chodzi o Lecha, to z pewnością jest to bardzo dobry zespół, a przede wszystkim poukładany. Prezentują futbol ładny dla oka, głównie w europejskich pucharach. Przede wszystkim jednak skupiamy się na meczach ligowych. Na pewno dokładnie przeanalizujemy grę przeciwnika - kończy "Bidka".