17 10.20 18:26
Nowszy wpis Starszy wpis

200. mecz Tarasa Romanczuka w barwach Jagi w Ekstraklasie

Dzisiejszy mecz z Lechem ma szczególny wymiar dla naszego zawodnika, Tarasa Romanczuka. Nasz kapitan oczywiście wystąpi w dzisiejszym spotkaniu, a ten występ będzie dla niego 200. spotkaniem rozegranym w barwach Jagiellonii w Ekstraklasie.

Taras do Jagi trafił w lipcu 2014 roku, kiedy przeniósł się do klubu ze stolicy Podlasia z Legionovii Legionowo. Praktycznie z marszu stał się podstawowym zawodnikiem naszej drużyny, a później jej kapitanem, rozgrywając przez te ponad sześć lat swojej obecności w "Dumie Podlasia" 225 spotkań na wszystkich frontach. Z Jagą sięgał po dwa tytuły wicemistrzowskie oraz jeden brązowy medal mistrzostw Polski. Był członkiem drużyny, która dotarła do finału zmagań o Puchar Polski. Przywdziewał żółto-czerwony trykot podczas europejskich zmagań, m.in. w pamiętnym meczu z portugalski Rio Ave (4:4), w którym zresztą strzelił dwie bramki. Był z Jagą w doli i niedoli, a swoją dobrą grą zapracował nawet na powołanie i występ w reprezentacji Polski. Taras jest dopiero drugim w historii Jagiellonii zawodnikiem, który rozegrał 200. meczów na poziomie Ekstraklasy w koszulce z "jotką" na piersi. Jako pierwszy tę magiczną barierę przekroczył legendarny pomocnik "Żółto-Czerwonych, obecnie pełniący funkcję asystenta w pierwszym zespole, Rafał Grzyb.

Kapitanie, życzymy Ci kolejnych 200 spotkań dla Jagi!