17 10.20 23:10

Makuszewski: Ciężko pracowaliśmy na wynik

- Bardzo ciężko pracowaliśmy na wynik końcowy. Już w pierwszej połowie miałem sytuację, w której mogłem zdobyć bramkę, ale nie udało się. Szukałem jednak kolejnych szans i wiedziałem, że jeśli te się nadarzą, to spróbuję je wykorzystać. Jesus w drugiej połowie zagrał mi świetną piłkę, a mi pozostało tylko zrobić swoje - mówił Maciek Makuszewski po wygranym starciu z Lechem Poznań przy Słonecznej 2:1.

Maciek zdobył w sobotę bramkę grając przeciwko byłej drużynie. Czy taki gol smakuje szczególnie? - Mam dobre wspomnienia z gry w Poznaniu. Spędziłem tam kawał życia piłkarskiego, ale gol strzelony przeciwko byłemu zespołowi ma swoją wartość. Z pewnością dostanę po spotkaniu kilka sms-ów od przyjaciół z Poznania i jakieś żarty będą. Postaramy się zrobić wszystko, żeby także w kolejnych spotkaniach być zespołem groźnym i walczyć o jak najwyższe miejsce - komentował Makuszewski.

Dlaczego Jadze bardzo dobrze gra się w tym sezonie z drużynami z czołówki? - Wiadomo, że koncentracja w momencie gry z czołowymi zespołami jest na wysokim poziomie i widać było, że nasz zespół potrafił ją utrzymać. Umiemy grać z silnymi drużynami, a wierzę, że także z tymi ekipami niżej notowanymi będziemy czujni i zagramy równie dobrze. Jak nie jesteśmy faworytem, może po prostu łatwiej nam się gra. Trudniej jest atakować, gdy rywal broni się całym zespołem. Czekaliśmy długo na to spotkanie, więc była pewna niewiadoma, ale widać było, że dobrze przepracowalismy ten okres - zakończył "Maki".