20 11.20 08:39

Walczą o przełamanie, czyli w prasie o Jadze

W piątkowej prasie znajdujemy zapowiedzi meczu z Wisłą Płock, a także tekst o drużynie CLJ U-17.

O przełamanie z Wisłą. - Mimo sześciu zarażeń koronawirusem w ekipie Jagiellonii poniedziałkowy mecz z Wisłą Płock dojdzie do skutku. Żółto-Czerwoni powalczą o przerwanie złej passy, bo przegrali trzy ostatnie mecze ekstraklasowe. (...) Sytuacja trener Bogdana Zająca i jego zespołu nie jest komfortowa, bo oprócz kiepskiej formy w ostatnich występach i passy porażek oraz zakażeń koronawirusem, jest też kilka kontuzji i trudno przewidywać, jaki skład wybiegnie na mecz z Wisłą. Białostoczanie nie załamują się jednak trudną sytuacją.

Dokonają niemożliwego? - Porażką 2:3 ze Stomilem Olsztyn zakończył się pierwszy mecz barażowy o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów U-17 zespołu Jagiellonii Białystok. Rewanż w niedzielę w stolicy Warmii i Mazur. (...) - Całą rundę jesienną w lidze wojewódzkiej graliśmy z zawodnikami o rok starszymi więc to nie była dla nas nowość. Jednak żaden z rywali nie grał tak agresywnie i zdecydowanie jak Stomil. Chłopcy nie byli przyzwyczajeni do takiej intensywności i agresywności ze strony przeciwnika. Przed nami jednak drugi mecz i musimy zrobić wszystko, by odrobić straty z Białegostoku - ocenił szkoleniowiec gospodarzy Łukasz Tupalski, cytowany przez oficjalny portal Jagiellonii.

Czy Sobczak dostanie szansę? - Jagiellonia Białystok strzeliła dotąd tylko dziewięć goli, co jest jednym z najgorszych osiągnięć w PKO BP Ekstraklasie. Kibice od pewnego czasu domagają się pojawienia się w składzie pozyskanego przed sezonem ze Stomilu Olsztyn Szymona Sobczaka. Pochodzący z Zakopanego napastnik grał dotąd bardzo mało w pierwszym zespole Żółto-Czerwonych. Zaliczył jedynie 13. minut w wygranym przez Jagę 2:1 wyjazdowym spotkaniu z Legią Warszawa. W końcówce potyczki w stolicy goście bronili cennego wyniku i raczej trudno było wykazać walory ofensywne.