11 01.21 15:43
Nowszy wpis Starszy wpis

Zając: Chcemy z dnia na dzień iść do przodu

- Podczas obozu pracujemy nad wszystkimi aspektami. Sporo czasu poświęcamy pracy defensywnej, dzisiaj również mieliśmy taki akcent. Był podział na grupy, część zawodników pracowała nad obroną, a część na finalizacją gry ofensywnej - powiedział trener Bogdan Zając po drugim dniu zgrupowania w tureckim Belek.

- Już wczoraj po przyjeździe odbyliśmy jednostkę treningową. Był to trening regeneracyjny, rozruszanie stawów i mięśni, co pozwoliło nam dzisiaj w pełni popracować. Dzisiaj trenowaliśmy już z pełnym obciążeniem. Do południa mieliśmy intensywny trening pod względem piłkarskim, aspekty motoryczne były na dobrym poziomie. Po południu powtórzyliśmy te ćwiczenia. Wykonaliśmy dobrą robotę, porównywalną z wysiłkiem meczowym - mówił szkoleniowiec Jagiellonii.

W kadrze Jagi na obóz znalazło się miejsce dla kilku nowych twarzy, w tym zawodników powracających do białostockiej ekipy z wypożyczenia. - To są nasi zawodnicy, dotąd przebywający na wypożyczeniach w innych klubach. Ustaliliśmy, że weźmiemy ich na zgrupowanie, żeby się im przyjrzeć. Chcieliśmy zobaczyć w jakiej są obecnie dyspozycji, na jakim etapie, czy ewentualnie byliby na ten moment wzmocnieniem zespołu. Czas na wnioski jeszcze przyjdzie, póki co pracują z nami.

- Skupiamy się również na pracy motorycznej. Obecnie mamy taki okres, kiedy można jeszcze nieco "dołożyć do pieca". Jest praca, jest duży wysiłek, ale wszystko pod kontrolą. Chcemy z dnia na dzień iść do przodu i jak najlepiej wykorzystać czas spędzony tutaj, w pełni korzystając z warunków. Zapowiadane są opady deszczu, ale jesteśmy na to przygotowani. Liczę, że wszystko będzie dobrze. Mocno trenujemy i przygotowujemy się do kolejnej rundy - zakończył opiekun Jagiellończyków.