12 01.21 08:05
Nowszy wpis Starszy wpis

Praca i wyróżnienia, czyli w prasie o Jadze

Wtorkowa prasówka dostarcza nam kolejne relacje ze zgrupowania Jagiellonii. "Żółto-Czerwoni" mają nad czym pracować. Poza tym Jesus Imaz został wyróżniony przez tygodnik "Piłka Nożna".

Kurier Poranny
Priorytet? Defensywa - Zespół Jagiellonii bez niespodziewanych przygód dotarł do Turcji i rozpoczął obóz przygotowawczy w miejscowości Belek. - Pracujemy nad wszystkimi aspektami. Sporo czasu poświęcamy pracy defensywnej - mówi trener białostoczan Bogdan Zając. (...) - Skupiamy się również na pracy motorycznej. Obecnie mamy taki okres, kiedy można jeszcze nieco "dołożyć do pieca". Jest praca, jest duży wysiłek, ale wszystko pod kontrolą. Chcemy z dnia na dzień iść do przodu i jak najlepiej wykorzystać czas spędzony tutaj, w pełni korzystając z warunków. Zapowiadane są opady deszczu, ale jesteśmy na to przygotowani. Liczę, że wszystko będzie dobrze. Mocno trenujemy i przygotowujemy się do kolejnej rundy - zaznacza trener Zając.

Juniorzy rozpoczynają przygotowania. - W pierwszym etapie przygotowań na pewno skupimy się na elementach motorycznych, ale też przez cały czas będziemy szlifować aspekty techniczno-taktyczne. One będą obecne na każdym treningu - informuje w rozmowie z klubowym portalem trener najstarszego rocznika Żółto-Czerwonych Krzysztof Zalewski. (...) Jagiellończycy do zaplanowanego na początek marca startu tegorocznej części sezonu mają w planie rozegranie siedmiu spotkań kontrolnych, z seniorskimi zespołami III i IV ligi. Już w najbliższą sobotę - 16 stycznia, przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku gościć będzie Znicz Biała Piska. Początek sparingowej potyczki z warmińsko-mazurskim trzecioligowcem o godz. 12.

Piłka Nożna
Jesus Imaz najlepszą "10" w lidze. - Jorge Felix - lider letniego rankingu wyjechał, Dani Ramirez, wicelider, deko obniżył loty, Waleria Gwilia - trzeci wówczas, popadł w przeciętność. W tej sytuacji "do gry" znowu wrócił Jesus Imaz, obiektywnie patrząc, jeden z najlepszych piłkarzy w polskiej lidze. Jesienią zdarzałyt mu się przestoje, jak całej Jagiellonii, ale też częściej błyski. Nawet jednak gdyby rozegrał 13 beznadziejnych spotkań, to za to, co zademonstrował przeciw Cracovii miejsce w TOP 55 musiałby mieć. Takie rzeczy na krajowych boiskach się nie zdarzają, a i na świecie rzadko. (...) Ciekawą postacią jest Jakov Puljić. Pozyskany przez Jagiellonię rok temu za pół miliona euro już wiosną/latem zdobył pięć bramek, jesienią był jeszcze skuteczniejszy. Wyróżnik? Dwa hat-tricki w ciągu dwóch tygodni!