13 01.21 18:12
Nowszy wpis Starszy wpis

Zając: Sparing jest elementem treningu

- Jutrzejszy sparing jest pewnym elementem treningu. Czeka nas krótki wymiar czasowy, zawodnicy pograją po 30, 15, 10, maksymalnie 45 minut - powiedział trener Jagiellonii Białystok, Bogdan Zając, przed czwartkowym, pierwszym podczas zgrupowania w Belek sparingiem.

- To spotkanie będzie w pewnym sensie wycinkiem treningu. Do południa mamy akcenty motoryczne, traktujemy to zatem po prostu jako jednostkę treningową - mówił szkoleniowiec Jagi.

Modyfikacji uległ plan sparingów. Zmienili się dwaj rywale, z którymi zagramy 18 i 21 stycznia. W te dni czekają nas starcia z, odpowiednio, kosowskim KF Ballkani i rosyjskim Rotorem Wołgograd. - Stało się tak, jak mówiłem przed wyjazdem na zgrupowanie. Dopóki nie wyjdziemy na boisko i zobaczymy, że gramy z tym rywalem, to zawsze trzeba przy tym kto jest naszym przeciwnikiem postawić znak zapytania. Zespoły się zmieniają, niektóre w ogóle tu nie przyjechały. W grę wchodziło kilka innych drużyn, ale niektóre kluby nie dotarły. Dostosowujemy się do tego, co mamy. Każdy przeciwnik prezentuje pewien poziom. Te drużyny, z którymi się zmierzymy również są na odpowiednim poziomie. Wychodzimy na boisko zrobić swoje, nie ma dla na znaczenia z kim gramy.

- Ustaliliśmy z trenerem rywali, że gramy trzy razy po 30 minut, rotacje w składzie będą. Dozujemy obciążenia, jest duża indywidualizacja pracy. Jutro rano mamy jeszcze akcenty motoryczne, po południu też będziemy je dozować, każdy będzie miał zaplanowany wymiar czasowy, w którym wystąpi - zakończył trener Zając.