22 02.21 08:21

Echa meczu z Podbeskidziem, czyli w prasie o Jadze

W poniedziałkowym przeglądzie prasy uwagę skupiamy przede wszystkim na podsumowaniu sobotniej potyczki z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:1). Jest także przypomnienie o zbiórce Kibiców Jagiellonii na budowę pomnika z okazji stulecia klubu.

Nasi piłkarze ocenieni za mecz z Podbeskidziem: - Po spotkaniu z Podbeskidziem zapytany przez dziennikarza canal plus o słabszą pierwsza połowę w wykonaniu Jagiellonii Ivan Runje z uśmiechem żartobliwie odpowiedział: "Bo ja nie grałem". I w tych słowach chorwackiego obrońcy jest trochę prawdy. Pojawienie się bowiem w drugiej połowie Ivana Runje, a później Tarasa Romanczuka wniosło wiele dobrego do gry Żółto-Czerwonych. A jak oceniliśmy piłkarzy Jagiellonii w meczu z Podbeskidziem (1:1) dowiecie się z naszej galerii.

Link do ocen jest TUTAJ.

Echa meczu z Podbeskidziem. - Podbeskidzie Bielsko-Biała pozostaje niepokonaną drużyną w 2021 roku. Górale zremisowali na swoim stadionie z Jagiellonią Białystok. Goście mieli szansę na wywiezienie kompletu punktów, ale sędzia Szymon Marciniak nie uznał trafienia Ariela Borysiuka. (...) Gospodarze już w pierwszym kwadransie zdołali objąć prowadzenie. W 13. minucie meczu Karol Danielak zacentrował z narożnika na bliższy słupek, dośrodkowanie przedłużył Marko Roginić, a całą akcję celną "główką" z bliskiej odległości zamknął Janicki otwierając wynik rywalizacji. (...) Tuż po zmianie stron goście mogli doprowadzić do remisu, ale Bojan Nastić trafił w słupek. U gospodarzy nie popisał się natomiast Jakub Hora, który zmarnował niezłą sytuację. To zemściło się na Góralach chwilę później, kiedy to Wdowik skutecznie dobił piłkę po strzale Olszewskiego pokonując Peskovicia.

WP Sportowe Fakty

Podbeskidzie i Jagiellonia punktują oraz żałują: - Podział punktów w Bielsku-Białej. Podbeskidzie zremisowało 1:1 z Jagiellonią Białystok. Gospodarze mogą odczuwać niedosyt z powodu zmarnowanych sytuacji podbramkowych, a goście z powodu anulowanego gola. Górale grali rozsądnie w pierwszej połowie, a prowadzenie 1:0 zdobył dla nich Rafał Janicki. (...) W 53. minucie Bartłomiej Wdowik znalazł się w dobrym miejscu i strzelił na 1:1. Wykonał on dobitkę uderzenia zza pola karnego Pawła Olszewskiego, które sparował Michal Pesković. Konfrontacja wyrównała się i obie jedenastki próbowały ją rozstrzygnąć.(...) Najbliżej szczęścia był Serhij Miakuszko, którego strzał w 86. minucie odbił Xavier Dziekoński. Młody bramkarz Jagiellonii ponownie stanął na wysokości zadanie i ochronił remis 1:1.

Dziennik Sport

Dwa oblicza i remis: - Do przerwy „górale” prowadzili z białostockim rywalem, bo byli drużyną lepsza. Druga połowa należała jednak do przyjezdnych. (...) Jagiellonia przejęła inicjatywę. To był zupełnie inny zespół niż przed przerwą, a w 66. minucie piłka drugi raz wpadła do bielskiej siatki. Po strzale Ariela Borysiuka i rykoszecie od Rafała Janickiego. VAR wykazał jednak, że sporą chwilę wcześniej na spalonym był Maciej Makuszewski i bielszczanie mogli mówić o tym, że uśmiechnęło się do nich szczęście. „Górale” w drugiej połowie wyglądali znacznie gorzej, aniżeli w pierwszej odsłonie, choć mogli ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Po rzucie rożnym mocno strzelał Siergiej Miakuszko, ale trafił wprost w Dziekońskiego.

TVP Białystok

Kibice Jagiellonii zbierają na pomnik: - Kibicowska solidarność i prezent na stulecie Jagiellonii Białystok. Fani żółto-czerwonych zbierają na pomnik. Miejsce już jest - na terenie Stadionu Miejskiego, od ulicy Słonecznej. Udało się zebrać połowę potrzebnej kwoty. (...) Kibice chcą, by pomnik przedstawiał legendy klubu z lat trzydziestych ubiegłego wieku, czyli z początków istnienia Jagiellonii. Będą to Antoni Komendo-Borowski i Julian Buchcik. (...) Spółka Stadion Miejski wyraziła zgodę na budowę pomnika. Jego sfinansowanie jest po stronie kibiców. Udało im się zebrać prawie połowę potrzebnej kwoty. Koszt budowy pomnika to dwieście dziesięć tysięcy złotych. Pomnik ma upamiętniać setną rocznicę powstania klubu, którą kibice świętowali w zeszłym roku.