23 02.21 08:16
Nowszy wpis Starszy wpis

Krajobraz po Podbeskidziu, czyli w prasie o Jadze

We wtorkowym przeglądzie mediów wciąż przewija się temat zakończonej niedawno potyczki z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jest też informacja o zakończonej fazie zasadniczej Ekstraklasa Games Pro z udziałem e-sportowców Jagiellonii Białystok. Nasi gracze zajęli wysokie, drugie miejsce.

Kurier Poranny

Krajobraz po Podbeskidziu: - Szczere, ale niepokojące słowa wypowiedział po zremisowanym 1:1 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała pomocnik Jagiellonii Białystok Maciej Makuszewski.

- Jest kilka rzeczy do poprawy, przede wszystkim w naszym myśleniu. Nie możemy wychodzić ze świadomością, że jesteśmy zdecydowanie lepszą drużyną i mecz sam się wygra. Wielu piłkarzy, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia na poziomie ekstraklasy, musi to zrozumieć - stwierdził doświadczony pomocnik, cytowany przez klubowy portal www.jagiellonia.pl.

Łatwo z tej wypowiedzi wywnioskować, że w pierwszej połowie spotkania z Góralami Jagiellończycy nie byli zbyt dobrze umotywowani i okazali się tłem dla gospodarzy. Gracze Podbeskidzia byli bardziej zdeterminowani, waleczni i ruchliwi. (...) Faktem jest, że po rozmowie w szatni wszystko się zmieniło. W drugiej odsłonie Jagiellonia dominowała i mogła spokojnie pokusić się w Bielsku-Białej o zwycięstwo. Dobrze, po dłuższej przerwie, zagrał wprowadzony na boisko od 46. minuty chorwacki stoper Ivan Runje.

TVP Sport

Legia Warszawa na pierwszym, a Jagiellonia Białystok na drugim miejscu sezonu zasadniczego Ekstraklasa Games PRO: - Aż 15 kolejek wirtualnej Ekstraklasy w FIFA21 trzeba było czekać na wyłonienie mistrza sezonu zasadniczego. Ostatni weekend rozgrywek był pełen emocji. W bezpośredniej rywalizacji pomiędzy Legią Warszawa a Jagiellonią Białystok zwyciężyli "Wojskowi". Tym samym "Legioniści" przeskoczyli Jagiellonię w tabeli i zdobyli drużynowe mistrzostwo Ekstraklasa Games Pro. (...) Warto wspomnieć, że oprócz satysfakcjonującego tytułu pro-gracze Legii Warszawa zapracowali na gratyfikację finansową w postaci 12 tysięcy złotych. (...)

Legia Warszawa vs Jagiellonia Białystok
"milosz93" 3:1 "Riptorek" (PS4)
"Polako" 2:1 "Piterek" (XB1)

Kwestia zdobycia drużynowego mistrza Polski nie zamyka jednak rywalizacji w rozgrywkach Ekstraklasa Games Pro. W dniach 22-23 marca odbędą się wielkie finały sezonu. Te transmitowane będą na żywo w TVP Sport. Zawodnicy, którzy uzyskali awans z rozgrywek dedykowanych profesjonalistom — zmierzą się ze zwycięskimi przedstawicielami rozgrywek open. Wśród pro-graczy zobaczyć będzie można wspomnianych wcześniej zawodników mistrza (Legii) i wicemistrza kraju (Jagiellonii), a także Maksymiliana "Zalewskyy" Zalewskiego z Warty Poznań i Damiana "natsu" Gajewskiego ze Śląska Wrocław.