23 02.21 08:17
Nowszy wpis Starszy wpis

Rezerwy po próbie generalnej przed ligą

Zwycięstwem 2:0 z czwartoligową Wissą Szczuczyn zakończyła się próba generalna Jagiellonii II Białystok przed wznowieniem rozgrywek trzeciej ligi. Obie bramki dla Żółto-Czerwonych zdobył Maciej Twarowski.

Dla jagiellońskich rezerw był to piąty sparing podczas zimowych przygotowań. Wszystkie z nich zakończyły się zwycięstwami białostoczan. Żółto-Czerwoni w pokonanym polu zostawili ŁKS 1926 Łomża (4:2), KS Wasilków (6:0), Wigry Suwałki (2:0), Warmię Grajewo (7:0), a w minioną sobotę wspomnianą wcześniej Wissę 2:0.

- Za nami kolejny pożyteczny sparing, wcześniej mieliśmy też grę wewnętrzną. Starcie z Wissą było ostatnim meczem kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Na ten moment jednak nie mogę stwierdzić, że tak będzie wyglądał nasz zespół podczas inaugurującego tegoroczne zmagania w trzeciej lidze spotkania z Ruchem Wysokie Mazowieckie (27.02, przyp. red.). Jesteśmy cały czas w trakcie przygotowań i decyzję dotyczącą kształtu kadry meczowej podejmiemy na podstawie zajęć w tym tygodniu - mówił Wojciech Kobeszko, trener Jagiellonii II Białystok.

- Sparing z Wissą toczył się pod nasze dyktando. Mimo że nie zdobyliśmy bramki do przerwy, to wykreowaliśmy sporo bardzo dobrych sytuacji. Mankamentem była jednak skuteczność. Podejmowaliśmy złe decyzje pod bramką przeciwnika, czasami mogliśmy lepiej podzielić się piłką, a w niektórych sytuacjach zachowywaliśmy się zbyt egoistycznie. Po przerwie gra była gorzej zorganizowana, ale byliśmy skuteczniejsi. Zdobyliśmy dwie bramki w ostatnim kwadransie autorstwa Maćka Twarowskiego. Wygraliśmy w pełni zasłużenie, bo przeciwnik nie stworzył sobie zbyt wielu okazji w tym meczu. Cieszy gra z tyłu, ale mam pewne zastrzeżenia do organizacji naszej gry. Nad tym stale musimy pracować. Weryfikacja nastąpi w sobotę - podkreślił nasz rozmówca.

- Pamiętajmy, że nawet dobre wyniki sparingów nigdy w pełni nie oddadzą siły zespołu, bo zawsze najważniejsze będą spotkania o stawkę. Weryfikacja nastąpi w lidze, dlatego chciałbym, żeby niektóre założenia miały na nią przełożenie. Uważam, że do tej pory wykonaliśmy dobrą pracę i mam nadzieję, że potwierdzimy to w rozgrywkach. Podchodzimy do ligi z pokorą. Ogólnie jestem zadowolony z przygotowań, aczkolwiek w ostatnim etapie przydarzyło nam się kilka urazów, wobec czego na tę chwilę nie wszyscy są w pełni sił i gotowi do sobotniego starcia. Jest kilka urazów mechanicznych, nie spowodowanych obciążeniami, a na takie rzeczy nie mamy wpływu. Trochę zawęża nam się pole manewru, ale liczymy też na wsparcie zawodnikami z szerokiej kadry pierwszego zespołu - podsumował szkoleniowiec jagiellońskich rezerw.

Przypominamy, że pierwszy mecz o stawkę w 2021 roku Jagiellonia II Białystok rozegra już w najbliższą sobotę, 27.02. Wówczas, w zaległym starciu 7. kolejki trzeciej ligi, podejmie przy Elewatorskiej inną drużynę z województwa podlaskiego - Ruch Wysokie Mazowieckie. Początek tej rywalizacji zaplanowano na godz. 12:00. Transmisję z tego meczu będzie można obejrzeć na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Sparing, 20.02.2021

Jagiellonia II Białystok - Wissa Szczuczyn 2:0 (0:0).
Bramki: Twarowski - dwie

Jagiellonia II: Gostomski - Żarejko, zawodnik testowany, Płoszkiewicz, Majsterek, Jarosz, Matras, Osipiuk, Lutostański, Karpiński, Matus.

Grali także: Czerech, Huczko, Maciejuk, Jarmołowicz, Wasilewski, Sakowicz, Twarowski.