01 08.10 20:23
Nowszy wpis Starszy wpis

Trenerzy o meczu Superpucharu 2010

         Mecz dwóch polskich eksportowych zespołów o Superpuchar 2010 nie był wielkim widowiskiem, na co wpływ z pewnością miały warunki atmosferyczne (żar lał się z nieba). O jedną bramkę lepsi okazali się Jagiellończycy i to oni po raz pierwszy w historii sięgnęli po to trofeum. Oto co powiedzieli o meczu obaj trenerzy.

Jacek Zieliński (Lech Poznań): - Gratuluję trenerowi Probierzowi i Jagiellonii zdobycia Superpucharu, bo zawsze na początek sezonu takie trofeum jest pozytywnym bodźcem. Mieliśmy takie samy plany, niestety nie udało się. W końcówce pozwoliliśmy sobie na mega błąd, zostawiając Tomka Frankowskiego bez opieki, a jak to się kończy mieliśmy doskonały tego obraz. Prawda jest też taka, skąd mają się wziąć bramki, skoro nie stwarzamy sobie do tego sytuacji, a to co miał Joël w końcówce to… naprawdę trzeba mieć szczęście, żeby marzyć o zwycięstwie.


>> Michał Probierz po raz pierwszy w swojej karierze trenerskiej
pokonał zespół prowadzony przez Jacka Zielińskiego

Michał Probierz (Jagiellonia Białystok): - Do dzisiaj nie udało mi się nigdy wygrać z Jackiem Zielińskim, więc tym bardziej się cieszę z tej wygranej. Pierwsze minuty zdecydowanie należały do Lecha. Nie potrafiliśmy sobie uporządkować gry, mieliśmy problem zwłaszcza w środka pola. Z czasem jednak opanowaliśmy grę. Próbowaliśmy dzisiaj też różnych ustawień pod kątem rewanżowego meczu z Arisem i naprawdę dało mi to dużo odpowiedzi. Najgorsze jest to, że mamy trzy kontuzje i są to urazy mechaniczne, które wykluczają naszych trzech zawodników z występu w Salonikach. W drugiej połowie po zmianach trenera Zielińskiego wiadomym było, że Lech będzie coraz groźniejszy. Nie potrafiliśmy utrzymać piłki, tak jakbym sobie życzył, do tego warunki atmosferyczne były fatalne, skoro człowiek siedział z boku i się pocił. Jednak zawodnicy wytrzymali trudy spotkania, a Tomek Frankowski zakończył mecz zdobyciem bramki.

Arhelan
Energo
Mlekovita
Benmar
Leroy Merlin
AW Narzędzia
Jaga taxi
Rabet
Kamienna Grota
Biacomex
Globart print
Magic gym
Humana Medica OMEDA
Coca cola
Betex
123 Okulary
PCRT
KPKM
Firma Centrum
Rogowski Development
Yuniversal Podlaski
Galeria Zielone Wzgórze
Chilli Pizza
FirstWeb
Helios
WSFiZ
Luca
Olympic Sport
Mitel