11 07.11 14:28
Nowszy wpis Starszy wpis

Niewulis w Wigrach, Król rozwiązał kontrakt

        24-letni obrońca Krzysztof Król, który w rundzie wiosennej bronił barw Polonii Bytom rozwiązał dzisiaj za porozumieniem stron obowiązujący kontrakt z Jagiellonia. Z kolei o dwa lata młodszy Andrzej Niewulis przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy drugoligowych Wigier Suwałki, których jest wychowankiem.

Krzysztof Król do Jagielonii trafił w lipcu 2008 roku wspólnie z Szymonem Matuszkiem z rezerw słynnego Realu Madryt. W pierwszym sezonie swoich występów w żółto-czerwonych barwach rozegrał 24 spotkania, w kolejnym było już zdecydowanie gorzej, bo w pierwszym zespole na boisku pojawił się w 6 meczach ligowych oraz jednym Pucharu Polski, po czym zimą został wypożyczony do amerykańskiego zespołu Chicago Fire. W Major League Soccer rozegrał 19 spotkań, po czym wrócił do Polski. W Białymstoku nie znalazł uznania w oczach trenera Michała Probierza i tym razem został wypożyczony do walczącej o utrzymanie w ekstraklasie Polonii Bytom, w której na wiosnę wystąpił w 7 spotkaniach. 

22-letni Andrzej Niewulis do Białegostoku trafił właśnie z Wigier, podpisując w styczniu 2009 roku 4,5 letni kontrakt, jednak pierwsze pół roku spędził na wypożyczeniu w suwalskim klubie. Walkę o miejsce w kadrze Jagiellonii mający za sobą występy w reprezentacji U-19 obrońca rozpoczął jesienią 2009 roku. Nie zdołał jednak przebić się do pierwszego zespołu na stałe, zaliczając jedynie dwa występy w ekstraklasie (debiutował 13 grudnia 2009 roku w meczu z GKS-em Bełchatów) i jeden w Pucharze Polski. Ponadto wystąpił w 12 meczach Młodej Ekstraklasy. Przed kolejnym sezonem został wypożyczony do beniaminka pierwszej ligi Ruchu Radzionków, gdzie wystąpił w 13 spotkaniach ligowych oraz jednym Pucharu Polski. Na kolejny sezon został właśnie wypożyczony do suwalskich Wigier.